Semih Başkar

Semih Başkar

Unutmadık, unutturmayacağız

Selam olsun vatanım için canını feda edenlere, selam olsun cennetle müjdelenene,selam olsun peygamberime komşu olana, selam olsun şehidime, selam olsun baba oğul şehadete yürüyene,

selam olsun Mustafa'lara, İbrahim'lere, Yasin'lere, Zeynep'lere..selam..

***

15 Temmuz 2016 tarihinin bizler Türkler açısından ayrı bir anlamı bulunuyor. 15 Temmuz 2016 tarihinde yönetimde bulunan Türk hükumetine, devlet içerisine sızmış Fetullahçı Terör Örgütü mensupları tarafından darbe girişimi teşebbüsünde bulunulmuştu.

***

Darbe girişimi, boğaz köprüsünün askerler tarafından trafiğe kapatılması ve TRT televizyonundan yapılan açıklama ile meydana gelmişti. Bu kapsamda devlet açısından önemi bulunan belirli stratejik bölgelere askerler tarafından baskınlar yapılmış, haberleşme, ulaşım ve güvenlik sağlayan belirli kurumlar istila edilmişti. Yönetim, elinde bulunan polis güçlerinin yanı sıra bir devletin en önemli halkası olan Türk halkını darbe teşebbüsüne karşı savunmaya davet etmişti.

***

15 Temmuz gecesinde bundan yaklaşık 100 yıl önce Amasya Genelgesi aracılığı ile belirtildiği üzere; "Milletin istiklalini yine milletin azmi ve kararı kurtaracaktır."

sözüne olan inanç ile meydanlara koşan Türk halkı üzerine düşen görevi yaparak istiklalini kurtarmıştı.

***

15 Temmuz’da o kara gecede vatanımızı korumak için, demokrasimizi korumak için, ülkenin geleceği aydınlık olsun diye siz aziz şehitler canlarınızı gözünüzü kırpmadan verdiniz. O kötü gece de bizden olmayan, Türk olmayan hainler vatanımıza kötü oyunlar oynamaya çalışsalar da aziz Türk milleti bu oyuna gelmedi. Kendini, canını ortaya koydu ve demokrasi için canını hiçe saydı.

***

Siz aziz şehitler, sizin yeriniz bizim yanımızda çok ama çok anlamlı. Siz bizler için canınızı feda ettiniz ya… Gözünüz sakın arkada kalmasın. Eğer bu lanet gece bir daha tekrar ederse, ki Allah korusun, biz de sizin yaptığınızın aynısını yapıp bu vatan için canımızı gözümüzü kırpmadan ortaya koyacağız.

***

Aziz şehitlerimiz, siz bu vatanı korudunuz, siz bizim geleceğimizi korudunuz. Siz bizim geleceğimizin karanlık olmasını engellediniz. Rahat uyuyun 15 Temmuz Demokrasi şehitleri. Sizin gibi milyonlarca bu vatan için şehit olmayı bekleyen Türk insanı var. Mekanınız cennet olsun. Sizi hiçbir zaman unutmayacağız unutturmayacağız.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜMÜZÜ KUTLUYOR, ŞEHİTLERİMİZİ SAYGI VE MİNNETLE ANİYORUM…