ADܒLÜ ÖĞRENCİLERİMİZ HEM AYDIN’I HEM ÜLKEMİZİ TEMSİL EDİYOR

ADÜ son zamanlarda adını sıkça duyurmaya başladı.

Başarılar üstüne başarılar. Projeler üstüne projeler. Ulusal yarışmalarda defalarca ödül alan ADÜ artık uluslararası yarışmalara girip ödüller almaya başladı.

Bir teşekkürü çok görmemek lazım. Gerçekten son yıllarda hep projelerde ödüller almayı başaran ADܒlü öğrencilerimiz olsun Öğretim Üyelerimiz olsun hepsine bir Aydınlı vatandaş olarak ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

***

Geçtiğimiz günlerde de ADÜ İletişim Fakültesi öğrencilerinin yönetmeliğini yaptığı filmlerde yurt dışındaki yarışmalarda da ödül aldı.

***

Radyo, Televizyon ve Sinema öğrencisi Bayram Küçük’ün yönetmenliğini yaptığı “Son Yolculuğa Hazırlık” belgeseli Amerika Birleşik Devletleri’nde “2019 Adobe Design Achievement Awards” Yarışması video kategorisinde “En Yetenekli (Top Talent)” ödülünü kazanırken; proje koordinatörlüğünü Fakülte Dekanı Prof. Dr. Halim Esen’in, yönetmenliğini Radyo, Televizyon ve Sinema öğrencisi Eren Taşyürek’in yaptığı “Altın Çocuk Pargalı” isimli belgesel, Londra’da düzenlenen “First Time Filmmaker Sessions” yarışmasında kısa belgesel dalında finale kaldı.

***

ABD’DE ÜLKEMİZİ TEMSİL ETTİ

Ülkemize ödülle dönen iki Türk öğrenciden biri olan Bayram Küçük, belgeselde gassallık mesleğini anlattığını dile getirerek “Gassallık ve mezar kazıcılık meslekleri toplumda oldukça zor hatta sıra dışı olarak görülüyor. Herkesin yapmaya cesaret edemeyeceği işler. Biz de buradan yola çıkarak bu meslekleri belgeselleştirdik. Yarışmaya 10 bini aşkın kişi katıldı. Türkiye’den sadece iki kişi ödüllendirildi. Diğer ödülü de Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden bir öğrenci animasyon alanında aldı. Ülkemizi en iyi şekilde temsil ettik. Bu açıdan çok gururluyuz. Emeği geçen tüm hocalarıma ve arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

İletişim Fakültesi öğrencisi Bayram Küçük, 2018 yılında da aynı yarışmada yönetmenliğini yaptığı “Yarım Asır” Belgeseli ile yarı finalist olmuştu.

***

AYDIN DEVE GÜREŞLERİ LONDRA’DA TANITILDI

Aydın’daki deve yetiştiriciliği ve deve güreşlerinin anlatıldığı “Altın Çocuk Pargalı” belgeselinin yönetmeni Eren Taşyürek “Bu aldığımız ilk ödül değil daha önce birçok belgeselle yurt içinde ödüller aldık ama bu uluslararası anlamda ilk başarımız. Bu ödüllerde akademisyenlerimizin ve sınıf arkadaşlarımın emeği çok fazla. Herkese teşekkür ediyorum.”

***

Öncelikle ödül alan öğrencilerimizi tekrar tebrik eder, emeği geçen tüm hocalarımıza ve öğrencilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

Kalın Sağlıcakla…