Hüsamettin Kaçar

Hüsamettin Kaçar

AYDINLI, YILDIZSPOR'A SAHİP ÇIKMALI

Bu sezon bölgesel amatörde Aydın’da Efeler’i temsil edecek olan Yıldızspor’un futbolcu, yönetici, basın ile tanışma, kaynaşma, birlik – beraberlik yemeğine katıldık.

Başkan Kaya Özcan ve arkadaşları, 80 – 90 kişilik bir aileyi kendi mekânları olan Keyif Bahçesi’nde çok güzel ağırladılar. Kaya Özcan ve arkadaşları son derece mütevazı, futbolu seven, ekip ruhunu çok iyi kuran bir grup. Sezon öncesi de yaptığı birtakım ziyaretlerde Aydın’ı kucaklayan, birleştiren, tüm kesimlerle iyi ilişkiler kurmayı istediklerini gerek sosyal medyada, gerek yerel basında görüyoruz.

Bizlerin oylarıyla seçilmiş belediye başkanlarının Yıldızspor yönetiminin ziyaret taleplerini kabul etmediklerini takip ediyoruz. Daha önce yazdık, o koltuklar halkın. Bizler varsak sizler varsınız. Sizler arada birer sembolsünüz. Ziyaretler kişilere değil, makamlaradır. Bunu sizler de biliyorsunuz. Egolardan biraz sıyrılalım. Ekrem Başkan’dan örnek alın, onun yolunda gidin. Yoksa 2023 çabuk gelir. Oturduğunuz o makamlarda başka alternatif olmadığı için de oy verenler olduğunu unutmayın. Her kulübün yanında olmalısınız.

Yıldızspor yönetimine neden önyargılı olduğunuzu biliyoruz. Bırakın bu takıntılı düşünceleri. Bu takıntıyı burada yazsam insanlar güler vallahi. Tüm spor kulüplerine açık olmalısınız. Futbolda sadece Efelerspor, BŞB Spor yok. Böyle ayrımcılık yapılmamalı. Yoksa tepki alırsınız. Belediyeler, futbol yerine salon sporlarına yönelmeli. Tüm kulüplerle birlikte, dayanışma içinde olunmalı. O kulüplerdeki yöneticilerin, taraftarların da o koltuklarda hakkı olduğunu unutmayalım.

Geçtiğimiz yıllarda BŞB ve Efeler’den amatörlere bütçeden az çok demeden katkı paylarının dağıtıldığını gördük, izledik, biliyoruz. Sayın Valimiz Yavuz Selim Köşger’in amatör spor kulüplerine geçen sezon yaptığı katkı da can suyu olmuştu. Bu sezon da olacağını tahmin ediyoruz. Bu işlerin de takibini sürdüreceğiz. Kim ne alacak bekleyip göreceğiz. Bu işler de biraz hızlanmalı diye düşünüyorum.

Aydın Efeler’de futbolda pazarları heyecan verecek, Yıldızspor marka yöneticileri ve futbol takımıyla kurumsallığı en güzel şekilde temsil edeceklerine inanıyorum. Aydın’a yeni bir soluk, yeni bir hava getirecekler. Her yönüyle ince eleyip sık dokuyacaklar. Adnan Menderes’te taraftara göze hoş gelen futbol izleyeceğimize inanıyoruz. Gerek Başkan Kaya Özcan, gerek Teknik Direktör Mehmet Öztürk ile konuşmamızda çok güzel bir kadro kurduklarını iddialı ve umutlu olduklarının mesajını verdiler. Bizler de basın olarak yanında olacağız. Bir takımın en büyük itici gücü de her maçta yanlarında olacak olan basındır.

Yıldızspor, Aydın’ın dışa açılan penceresidir. Daha önce halkın takımını alıp havuza sokanların hepsi tarih oldu. Onun için Yıldızspor, yeni bir vizyon ve saygın bir yönetim anlayışıyla kentimizi en iyi şekilde temsil edecektir. Yıldızspor genel kurulunda konuşan AYTO Başkanı Hakan Ülken’in kulübe katkı getirecek olan projelerden söz etmesi çok çok güzeldi. Ama bu sözlerin havada kaldığını biliyoruz. Konuşmak, yol göstermek iyi güzel de sevgili Hakan Başkan, siz sahadaki reklam panolarının neresindesiniz? Onu da bilelim. Basın olarak biz de haberini yapalım. Aydın’ın her tarafına yetişmeye çalışan AYTO’nun girişimci Başkanı Hakan Ülken, sana da stattaki skorboard’ın olduğu yer çok güzel yakışır. Haydi bakalım, bir omuz ver, can suyu ol. Ağanın eli tutulmaz.

Kentin ekonomisine yön verenler, para kazananlar, Yıldızspor için stada BİR REKLAM PANOSU DA SEN KOY, CAN SUYU OL. Biz de basın olarak yanınızda olalım. Sayın Valimiz Yavuz Selim Köşger’in de Yıldızspor’un yanında olduğunu biliyoruz. Sayın Valimizle birlikte sezon başladığında Adnan Menderes Stadyumu’nda altyapı çocukları ve aileleriyle birlikte cıvıl cıvıl görüntülere sahne olacak.

Haydi Aydın, Yıldızspor’a hep destek, tam destek.

Güzel günlere…

Kalın sağlıcakla…