Ercüment Köybaşı

Ercüment Köybaşı

Geçmiş Zaman Maçları Karapınar (İncirliova) 1 - Çine 2

Dün Aydın Spor sahasında ( 19 Nisan 1935 Cuma) lig maçlarına devam edildi.Çine takımı Saat ikiyi yirmi geçe sahaya çıktı ve o vakide kadar gelmemiş olan Karapınar takımına karşı Seronomi yaptı.

Bu suretle hükmen galip sayılan Çine sahada eksersiz yaparken ve mutadan yarım saat teehhürle (gecikme) Karapınar takımı geldi.Karapınar’ın pazarı olması yüzünden geç kaldıklarını söyleyen Karapınarlıların bu haklı özrü karşısında Çine takımı da cidden büyük bir sporcu nezaketi ve feragati göstererek Seronomi yapmak sureti ile kazandıkları hükmen galibiyetten vazgeçtiler ve maçı yapmayı kabul ettiler.

Bu suretle sahada yer alan iki takım hakem bay Celâl’in idaresinde oyuna başladılar. Takımlar arasında teknik ve kuvvet olarak fark göze çarpıyordu.Her iki takımda şahsi oyun bariz bir şekilde görünüyordu. Birinci devrede Çine’den Osman şahsi iki akınla iki sayı çıkardı.

Bu sayıların olmasında asıl kaleci Zülfikar’ın hastalığından gelmemesi ile yerine giren Karapınar ikinci takımının genç ve küçük kalecisi Niyazi’nin acemiliğinin ve boyunun küçüklüğünün de tesiri vardı.İkinci devrede Karapınarlılar Çine’yi çok sıkıştırdılar ve Halid’in ayağı ile bir de sayı çıkardılar. Bu sıkıştırmalar arasında hakem Çine aleyhine iki penaltı verdi, lâkin her iki penaltı Çine kalecisi tarafından tutuldu ve oyun 1-2 Çine’nin galibiyeti ile bitti.Kaynak- 20 Nisan 1935 -Aydın Gazetesi Sayı 440