Hüsamettin Kaçar

Hüsamettin Kaçar

YILDIZSPOR, YEREL DERBİYİ KAZANDI

Bölgesel Amatör 8. Grup’ta Aydın’da Efeler’i temsil eden Yıldızspor, yerel derbide Söke’de Sökespor’u 0 – 2 yenerek, çıkışını sürdürdü. Kıskanan kesimlere, önyargılı kişilere de oynadığı ve aldığı sonuçlarla dersler veriyor.

Sezona sakin, sessiz, mütevazı bir kadro ve yönetimle başlayan mavi beyazlılar, Aydın’da kaybolan futbol heyecanını tekrar yaşatmaya çalışıyorlar. Oynadığı 3 maçtan ikisini deplasmanda kazanmak, ilk senesinde olan takım için çok önemli. Hele Sökespor’u deplasmanda kalabalık seyircisi önünde 0 – 2’lik net skorla yenerek dönmekle alkışlarımızı gönderiyoruz. Bu alkışlar, yöneticisinden futbolcusuna teknik kadrosuna malzemeciye masörüne kadar gelsin. Bu maça gitmedim ama edindiğim bilgiler doğrultusunda bir şeyler yazmaya çalışıyorum.

Hazırlık maçlarında göze hoş gelen futbol göremedik. Ama ligin havası başka oluyormuş. 3 maçta 7 puan toplayıp, 7 gol atıp 2 gol yemek, takımın ilerleyen haftalarda lige daha da alışıp ağırlığını koyacağını tahmin ediyorum. Takımın golcüsünde eksik çok dedik. Fakat geçen hafta sakat olup oynamayan Süleyman Çelik, bu maçta 2 gol attı. Tabii böyle olunca da takımda gol sorun olmaz. Bu arada golcü Doğukan’ı da unutmayalım. Böyle goller atıldıkça sorun olmaz diyelim.

Mehmet Hoca da kadro içinde ve altyapıdan gençleri çıkaracaktır. Futbol, görsel bir şovdur. Goller de futbolun meyvesidir. Yıldızspor, Söke deplasmanından 3 puanla dönmesiyle camiaya güven verdi. Oynanan futbol, hayalleri de beraberinde getirmeye devam edecek. Bu maçta takım olarak çok güzel futbol oynandığını, pozisyonların kaçtığını öğrendim. Pazar günü sıralamaya göre grubun zayıf takımı olarak görülse de Bornova – Yeşilovaspor maçına da rehavete kapılmadan, ayaklar yere sağlam basılarak hazırlanmalıdır.

Altyapı çocukları ve aileleriyle birlikte bu maça davet edilmeli. Her altyapı hocası bu işte görev almalı. Stadı biraz daha doldurmalıyız. Haydi Aydınlı futbolseverler. Pazar günü Adnan Menderes’te Yıldızspor, sizin desteğinizi bekliyor. Saat 15.00’te bekliyoruz.

3 maçta ligde ağırlığını koyan Yıldızspor, gevşemezse, işi ciddi ve sıkı tutarsa göze hoş gelen futbolunu oynarsa liderlik koltuğuna oturacağını tahmin ediyorum. Bu hafta Aydın protokolü de stadyumda yerini almalı. Yıldızspor’un yanında olmalı. Atanmışı ve seçilmişiyle birlikte…

Bizler de basın olarak Yıldızspor’un yanında olmaya devam edeceğiz. Pazar günü de herkesi Adnan Menderes Stadyumuna bekliyoruz. Yıldızspor – Bornova Yeşilova maçında stadyumu dolduralım.

Güzel günlere…

Kalın sağlıcakla…