Hüsamettin Kaçar

Hüsamettin Kaçar

HAFTANIN ARDINDAN

Her hafta olduğu gibi bu hafta da köşemizde yine sizlerleyiz. Geçtiğimiz hafta sonu, ilk kez gittiğim sultanlarımızın voleybol maçından büyük keyif aldım. Rakip Galatasaray olunca izdiham da kaçınılmaz olmuş. Salonun önüne geldiğimde maça giremeyenlerin de çoğunlukta olduğunu gördüm.

Maça giremeyenlerin çoğunun öğrenci voleybol severler olduğunu gördüm. Maça girmek için görevlilere çok dil dökenler oldu. Salona girdiğimde müthiş bir izleyici kitlesi vardı. Ama dışarıda kalanları da bu salon taşıyabilirdi. Vestel Sultanlar Ligi’nde Aydın’ı başarıyla temsil eden, Aydın BŞB’nin sultanları için geniş bir spor salonu Aydın’a kazandırılmalıdır.

Galatasaray taraftarı da kendilerine ayrılan bölümde takımlarına müthiş destek verdi. Bu taraftarların çoğu Aydınlıydı. Böyle maçlarda öncelikle kendi takımımızı tutmalıyız. Aydın BŞB Kadın Voleybol Takımı olmasaydı Galatasaray voleybolcularını izlemek hayal olurdu.

İlk 2 set, 1 – 1 eşitlikle geçildi. 3. Sette bana göre maçın kırılma setiydi. Çekişmeli, tempolu, heyecanlı geçen sette 23 – 25 Galatasaray’ın üstünlüğüyle geçildi. Skor 1 – 2 oldu. 4. Sette Aydın BŞB’nin direnci düştü, motivasyonu kayboldu. Çok kolay sayılar verdi. Galatasaray’dan Alesia tek başına takım gibiydi. Büyükşehir’de ise iki tane daha kaptan Meryem Boz, olmalı diye düşünüyorum. Kaptan Meryem, tek başına BŞB’yi sürükleyen isimdi. Fakat takımının yenilgisini önleyemedi. Aydınlı sultanlara da müthiş taraftar desteği vardı. BŞB’nin bando ve davulcuları da taraftarı bir orkestra gibi yönetti. Bu maçta Aydın’ın sultanları biraz daha dikkatli olsalardı, yenilgisiz ayrılırlardı.

Güzel bir maç izledik. Yenilgiye rağmen Aydın’ın sultanlarına ve emeği geçenlere teşekkür ederim.

YILDIZSPOR, İLK YENİLGİSİNİ ALDI

Bergama Belediyespor – Yıldızspor maçına gelince hafta içi çalışmaları bu önemli deplasmandan puan ya da puanlarla dönmekti ama olmadı. Bergama Belediyespor’da çoğu oyuncular, profesonelden dönme ve hele iki futbolcunun da Yıldızspor’un maliyeti olduğunu duyduk. Bütçesi de 5 milyona yakın. Maçtan dakikalara gelince 75 dakikaya kadar 1 – 1 giden maçta penaltıyla skor 2 – 1 oldu. Maçın sonu 4 – 1 bitti.

Skor 1 – 1 iken mutlak golü atamayan Yıldızspor’du. Oynanan futbolun skora yansımadığını söyleyen arkadaşlarımız da vardı. Ben maça gitmedim ama oradan gelen yorumlar, Yıldızspor’un ezilmeden top oynadığını, temkinli, sabırlı top oynadığını söylediler. İşte o penaltıdan sonra maç skoru 4 – 1 oldu. Bu maçtan sonra 14 puanla Yıldızspor 4. Sırada kaldı ve maçta da ilk yenilgisini aldı.

Maçın hakemlerinin bu maçı kaldıramadığının da yorumunu aldık. Biz de buradan Yıldızspor’a geçmiş olsun diyelim. Yılmak yok, enerjimizi kaybetmeden önümüzdeki maçlara bakacağız. Alt tarafı bir maç kaybedildi.

Pazar günü saat 14.00’te Manisa Sanayispor maçı için Adnan Menderes Stadyumunda buluşalım.

Güzel günlere…

Kalın sağlıcakla…