Hüsamettin Kaçar

Hüsamettin Kaçar

HAFTANIN ARDINDAN

Hafta içi ve hafta sonu Mimar Sinan Spor Salonu voleybol severlerle doldu taştı.

Çarşamba mesaisinde Aydın’ın Sultanları Fenerbahçe Opet’i konuk etti. Maçı 3 – 0 kaybeden Aydın’ın Sultanları güçlü rakibine karşı ezilmeden oynasa da arada klas farkı vardı. Rakipte Vargas Mihaloviç smaçlarıyla takımlarını sayısal üstünlüğe taşıyan sporculardı. Hele Vargas’a hayran kaldım. Gerek servislerde gerek smaçlarda çok etkiliydi.

Bu maçta Fenerbahçe Opet takımını da büyük bir taraftar Aydınlı grubu destekledi. Halbuki burada desteklenecek takım, önce Aydın’ın Sultanları olmalıydı. Daha önce yazdık, yine de yazalım. Aydın’ın Sultanları olmasa Fenerbahçe Opet’i izlemek hayal olsa gerek. Onun için 3 büyükler geldiği zaman Aydınlı için öncelikle kendi takımımız olmalıdır diye düşünüyorum.

Hafta sonu mesaisinde ise ligde 10 puanlı 8. Sırada bulunan PTT’yi konuk etti. Son derece heyecanlı, tempolu, seyir zevki yüksek bir maç izledik. Maç bitmek bilmedi. Maçı izlerken bir hayli terledik. Sanki bizler oynadık. Ölüp ölüp dirildiğimiz maçta 5. Sette galip geldi Aydın’ın Sultanları. (25-21), (23-25), (28-26), (26-28), (15-13)’lük setlerle Aydın’ın Sultanları maçı 3 – 2 kazandı. İlk seti 25 – 21 sultanlarımız önde kapattı. İkinci sette dişe diş bir maç izledik. Fakat ipi göğüsleyen PTT 23 – 25’lik skorla üstünlük sağladı. Skor, 1 – 1 oldu. Üçüncü sette de gene uzatma vardı. 2 sayı farkla 28 – 26 sultanlarımız kazandı. Bu sette de müthiş bir heyecan vardı. Seyirci, hop oturup hop kalktı. Dördüncü set de, üçüncü setin fotokopisi gibiydi. Seti bu kez 26 – 28 PTT kazanınca skor, 2 – 2 oldu. Beşinci sete sarkan maçta tempo ve heyecan yüksek bir set izledik. Seti 15 – 13 kazanan Aydın’ın Sultanları maçı 3 – 2 kazanarak derin bir soluk aldı. Galatasaray, Fenerbahçe yenilgilerinden sonra Aydın’ın Sultanlarının öyle bir galibiyete ihtiyacı var. Bu galibiyetle 14 puanla ligde 5. Sıraya yükseldi. Bu maçta sultanlarımız takım oyununu çok iyi yaptılar. Özellikle öne çıkanlar, Kaptan Meryem, Celeste Plak, Dominika Sabolska, Cansu’ydu. Buradan Alper Hocamıza da bir soru yöneltelim. Takımda herkes arada oyundan çıkıp dinlenirken, 10 numaralı Ecem’in devamlı oyunda kaldığını gördük. Sebebini de öğrenmek isterdik.

Aydın’ın Sultanları, biraz basınla uzaklar diye düşünüyorum. Maçları 3 – 5 basın mensubu takip ediyor. Bu yönde eksik kalıyoruz

Alınan bu galibiyetten dolayı Sultanlarımızı ve teknik ekibi kutluyorum. Üst liglerde takımı olmayan Aydın’ı ne güzel temsil ediyorlar. Ne diyelim, iyi ki varsınız Aydın’ın Sultanlarımız.

YILDIZSPOR YÜKSELİŞİNİ SÜRDÜRÜYOR

Yıldızspor gümbür gümbür geliyor. Bölgesel Amatör 8. Grupta kentimizi başarıyla temsil eden Aydın’ın Yıldızları, sakat futbolcuların çoğunlukta olduğu bir deplasmandan 3 puanla dönerek taraftarlarını sevindirdi.

Yıldızspor, Salihli Belediyespor karşısında eksiklere rağmen kazanmasını bildi. Mavi beyazlı takım, eksik kadrosuyla oynarken maçın her saniyesinde o eksiklerin hiçbirisi fark edilmedi. Mehmet Hoca’yı da yedeklerini devamlı hazır tuttuğu için, maça hazırladığı için kutlamak gerekir.

1 – 0 geriden gelip deplasmanda 2 gol atıp maçı 1 – 2 kazanmak, öyle kolay olmasa gerek. Maça gitmedik ama arkadaşlarımızdan öğrendiğimiz kadarıyla 44 ve 72’nci dakikalarda takım kaptanı Ali Kireş, 10 numara 5 yıldız oynayarak takımının gollerini atan isim oldu.

Özellikle maç boyunca kontrollü oynayarak oyunun hakimi oldular. Cesur ve yürekli oynadılar. Mehmet Hoca ve öğrencilerini tebrik etmek lazım. Başkan ve yöneticileri, emeği geçenleri kutlayalım.

Maç sonunda rakip takım futbolcuları, Yıldızsporlu futbolculara saldırması da hiç hoş olmamış. Mavi beyazlılar, güvenlik güçlerinin sayesinde sahadan ayrıldılar.

Yılların Salihli Ramiz Turan Stadında futbol adına kötü görüntüler olmuş. Yıldızspor, bu galibiyetle 20 puanla ligin üçüncü sırasında yerini aldı. Yine deplasmanda oynanacak 6 puanlı 11. Sırada olan Bigadiç Belediyespor maçı için moral oldu bu galibiyet.

Kent olarak nedense koskoca Aydın merkezde 300 bin kişilik Efeler’de desteğin olmayışı çok üzücü.

Kenti yerelde temsil edenlerin destek vermeseler de Sayın Valimiz Yavuz Selim Köşger’i, Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay’ı da Yıldızspor’un yanında görmek isteriz. Odalar ve STK’ların da desteği çok önemli. 11. Haftada Aliağa maçında inşallah Adnan Menderes Stadyumunda taraftar desteği çoğalır. Seçim öncesi amatör spor kulüplerinin yanında olduklarını söyleyenlerin, şimdilerde yalnızca kendi takımlarının yanında olduğunu görüyoruz. Unutmayalım, hiç kimse vazgeçilmez değildir.

Yıldızspor, Aydın’ın parlayan yıldızıdır diyelim. Sayın Valimizin desteğiyle, bu takım daha iyi yerlere gelecektir. Yeter ki, taraftar olarak safları sıklaştıralım. Amatörlere yapılacak olan katkı paylarını da unutmayalım. Yerelde Aydın’ı yönetenlere de seslenelim.

Güzel günlere…

Kalın sağlıcakla…