Hüsamettin Kaçar

Hüsamettin Kaçar

HAFTANIN ARDINDAN

Aydın’ın futbolda Yıldızspor ve Aydın BŞB’nin Sultanları hafta sonunda deplasmanlarda rakiplerine yenilerek taraftarlarını üzdüler. Her iki temsilcilerimiz de beklentileri boşa çıkardılar.

Filenin sultanları rakibi Türk Hava Yolları (THY) önünde ilk sette 10-15 önde götürdüğü maçta 25-23 kaybetti. Bir bölümünü internet üzerinden izlediğim maçta Aydın’ın Sultanları çok kolay teslim oldu. Rakibi Türk Hava Yolları (THY) 15 puanla 5. Sırada yer alırken Aydın’ın Sultanları 14 puanla 6. Sıraya indi.

11. haftadan Cumartesi günü 12 puanlı hemen altında olan A.G. Yeşilyurt ile Aydın Mimar Sinan Spor Salonunda karşılaşacak. Bu hafta sonu Mimar Sinan da heyecanlı ve seyir zevki yüksek bir maç izleyeceğiz voleybol severlere duyurulur.

Aydın’ın Efeler’de BAL’da 8. Grupta temsil eden dış sahalarda topladığı puanlarla öne çıkan Yıldızspor Bigadiç deplasmanından hiç beklemediği 1-0 lık yenilgiyle dönerek taraftarlarını üzdü.

67. dakikada öğrendiğimiz kadarıyla yaklaşık 40 metreden yediği golle sahadan yenik ayrılarak beklentileri boşa çıkardı. Hayalleri ve beklentileri olan bir takımın böyle bir deplasmandan bırakın yenilgiyi BAM BAM BAM demeliydi. Eğer hedef galibiyetse maçta ağırlığını hissettirmelisin, ne istediğini golü yemeden önce sen atmalısın.

Bu maçta Yıldıspor’un Çağlar dışında tam kadro ile çıktı. Mavi beyazlılar bu maçta rakibi birazda küçümsemişler midir acaba diyerek insan ister istemez soruyor. Mehmet hoca Salihlispor kadrosunu bozmadan çıkması nasıl olurdu diye düşünüyorum. Sakatlıktan dönen futbolcuların maç eksikliklerini de koyarsak oyunun ilerleyen bölümlerinden bu futbolculardan faydalanabilir miydi diye soruyoruz.

Bu maçta kaçan balık büyük oldu, Yıldızspor’u takip eden bir yazar olarak doğrusunu konuşursak bu maçtan hiç yenilgi beklemiyordum. Eğer hedefle hayal varsa da sahada rakipten daha çok topa sahip olacaksın ve ne istediğini BİLECEKSİN GOLLERİ ATÇEKSİN, YENCEKSİN VE HİÇBİR ŞEYİ BAHANE BULMEYECEKSİN diyelim.

Pazar günüde 6. Sırada 18 puanlı Aliağa Futbol A.Ş’yi saat 14:00’de konuk edecek. Tek hedef galibiyet olmalı, tüm futbolseverlerin desteğine ihtiyaç var.

Güzel Günlere

Kalın Sağlıcakla