Hüsamettin Kaçar

Hüsamettin Kaçar

YILDIZSPOR’DA GÜZEL FUTBOL İYİ SONUÇ

Hazırlık maçlarında oynadığı futbolla göz dolduran Yıldızspor yeni transferleri ile ligin ikinci yarısının ilk maçında Uşak Bölmespor’u net skorla 3-0 mağlup ederek 29 puanla üçüncü sıradaki yerini korudu.

Yıldızspor Aydın da kentin dışa açılan penceresi olmaya devam ediyor. Soğuk havada oynanan maçta herzaman olduğu gibi bu galibiyetle içimizi ısıttı.

Yıldızspor - Bölmespor maçı seyir zevki olarak yüksek bir maç izledik. Özellikle ikinci yarıda oynanan futbol ile gözlerimizin pası silindi.

Bölmespor oynadığı futbol ile böyle bir skoru hak etmediler. Oyunlarını oynadılar futbolu çirkinleştirmediler.

Rakip takım ilk dakikalarda Yasin ile gole yaklaştı, Yasin’in kafa vuruşunda Yıldızspor’un başarılı kalecisi Kaan bu pozisyonda foto muhabilerine poz verdi desek yeridir.

Tehlikeyi kalesinde atlatan ev sahibi Yıldızspor, Süleyman’ın kullandığı serbest atıştan Burak kalabalık defans arasında topu filelere gönderdi, 1 – 0 bu aynı zamanda ilk yarının da skoru oldu.

İkinci yarıda bambaşka bir Yıldızspor izledik, bu futbolu da çerçeve içine alıyorum. Koşan mücadele eden oyunu çabuk oynayan kanatları çok iyi kullanan orta sahada bir topun arkasında üç kişi ile rakibe basan top oynatmayan bir Yıldızspor izledik.

Rakibe önde bastığımız zaman daha iyi işler yaptığımız ortada.

Orta sahada bonus Mustafa’nın maşallahı vardı. Sazı eline aldı hem çaldı hem söyledi hem de arkadaşlarını oynattı.

Ali Kireş’in vuruşu, kalecinin mutlak golü önlemesi, Doğukan’ın vuruşu direkten dönmesi, gollerin habercisiydi sanki. İşte oyunun temposunun yükselmesini isteyen Mehmet Hoca’nın oyuncu değişikliğiyle goller arka arkaya geldi.

53’üncü dakikada Nizamettin’in yerine Hüseyin’in girmesiyle orta alanda daha haraketlilik yaşandı. Mustafa, Süleyman, Hüseyin bugün topla daha çok buluşan futbolculardı. Bu 3’lüyü seyrederken mest olduk.

Defansta Kaptan Ahmet ve Burak, takımın gerideki emniyet siboplarıydı. Orta sahada topu iyi kullanan adamlara sahibiz. Çok renkli bir maç izledik.

Her zaman çabuk oynamak golü getirir dedik. İşte öyle bir gol izledik. Muhammet, taç atışını çabuk kullandı. Sahanın her metrekaresinde olan Süleyman, ceza alanı içinde aşırtma bir vuruşla skoru 2 – 0 yaptı. Rakibin de hevesini kırdı. Bu golden sonra mavi beyazlı takım rahatladı. Yine de oyunun temposunu düşürmedi.

Uzatma dakikalarında Süleyman bir kez daha sahneye çıktı, son noktayı koydu. Skoru 3 – 0 yaptı. Oynadığı futbolunu çim sahada dantel gibi ördü.

Mehmet Hoca’nın 21 numaralı 18 yaşındaki Uğur’u sahaya sürmesi de yerinde bir değişiklikti. Uğur’un da takıma güç katacağına inanıyorum.

Alınan 3 – 0’lık skordan sonra A’dan Z’ye emeği geçenleri ve yönetimi kutluyorum.

Maçın orta hakeminden çok yan hakem, Denizli bölgesinden Anıl Şiriner, mükemmel bir maç çıkardı. Kaldırdığı bayraklarla ikili mücadelelerde orta hakem Oğuzhan Hamitoğlu’nu sık sık uyardı.

FİLENİN SULTANLARI

Filenin Sultanlarında Aydın BŞB zorlu rakibi önünde ilk seti almasına rağmen lig lideri Vakıfbank’a 3 – 1 yenildi. Taraftarlarını üzdü.

Güzel günlere…

Kalın sağlıcakla…