Hüsamettin Kaçar

Hüsamettin Kaçar

SOYULDUK EY HALKIM…

Destek bekliyorum Ben Kim miyim? Dağlarından yağ, ovalarından bal akan Aydın'ın marka efsane Aydınspor'uyum

1989 – 1990 sezonu Ağustos ayı Aydın için tarihi günlerinden birini yaşadı. Ülkenin gündemine bir oturdu ki, 30 senedir unutulmuyor.

Hatta 26/08/1990 gününü Dünya Aydınspor günü ilan edilmiş. Anılarda kalan güzel izlerdi. Ligin ilk maçı 1. Ligde maçımız İstanbul'da Kadıköy'de Fenerbahçe'yi 1 – 6 yenerek tarih yazdı.

Aydınspor ismi belleklere o kadar kazıdı ki her gittiğimiz yerlerde her zaman Aydınspor'umuzu sormaya devam ediyorlar.

Bu galibiyet siyasetin ülkenin, sporunda gündemine oturmuştu. Zamanın başbakanı koyu Fenerbahçeli Allah rahmet eylesin, Turgut Özal maçı sormuş etrafına, yanındakiler sadece 6 – 1 demişler. Başbakan Özal da 'Oooooo çok atmış bizimkiler' demiş. Yanındakiler de Fenerbahçe yenilmiş efendim demişler.

İşte siyaset sahnesi spor gündemi, efsane Aydınspor'un başarısı 30 senedir konuşuluyor, konuşulmaya da devam ediliyor, unutmadık unutmayacağız.

Aydınspor sayesinde, hayatında bir yere gelemeyecek adamlar mevki ve makam sahibi oldular. Ama şimdi maalesef ortalıklarda yoklar. İşin kaymaklarını yediler.

Bazı yönetici arkadaşlarımda emekli maaşlarından kesilerek devlete olan borçları ödediler. İşte Aydınspor sevdası yüzünden olumsuzluk yaşayanlar da vardı o arkadaşlarımızı çoğumuz biliriz.

Kentleri marka yapan meydanları, sokakları, o kentin futbol takımıdır.

Aydınspor kim ne derse desin markadır, kimse bun u inkar edilemez, kullanılacak atılacak bir takım değildir. Amatör ligde oynasa bile kitleleri ve taraftarı arkasından sürüklemektedir.

Kentin marka takımı Aydınspor, Süper Amatör'de yeniden küllerinden doğmaya çalışıyor. Başkan Özcan Çetav ve bazı arkadaşları da Aydınspor sevdalısı olarak zor şartlarda takımı sahiplenmeyi devam ettiği gibi hafta içinde kulübün malzemelerinin çalınması Aydın'ın spor gündemine oturdu. Buralarda niye bir güvenlik yada güvenlik kamerası olmaz bunu da ayrıca sorgulamak lazım. Basında bu durum haber olunca ilk destek, her zaman spor ve sporcunun yanında olan Efor Çelik Kapı operasyon müdürü sevgili yeğenim Mustafa Kaçar devreye girerek, firma olarak Aydınspor Kulübünün yanındayız diyerek. Aydın spor gündemine oturdu.

Kayseri firması olan, Kayserispor'un her zaman içinde olan ' Orhan Saki, Mehmet Saki, Hakan Kınaş ve operasyon müdürü Mustafa Kaçar her türlü desteği vereceklerini belirttiler. İlk etapta takımın forma siparişlerini verdiler.

Aydınlı olmayan fakat Aydın da para kazanan Kayseri nere? Aydın nere? Demeden destek olurken nerede bizim Aydınlı iş adamlarımız? Uyanın beyler ses verin, bu sesi duyun, bu ses Aydınspor'un sesidir.

Yok mu destek? Soyulduk ey halkım… Hu hu hu Aydın sesim geliyor mu? Bana bir destek neredesiniz? Anlı şanlı iş adamlarımız, yedi organize sanayi bölgemiz neredesiniz yahu? Nerede kenti yönetenler, atanmışlar, seçilmişler soyulduk ey halkım…

Aydın'ın itici gücü odalarımız AYTO Başkanı sporun destekçisi Hakan Ülken'in duyarsız duyarsız kalacağına inanmıyorum, haydi başkan Hakan kardeşim yak bakalım yardım ateşini.

Şampiyonken Kocaeli'den gelen sayın valimiz Hüseyin Aksoy sizde sporun ve sporcunun yanında oldunuz, destek ateşi sizden de gelsin sayın valim, vali baba Aydınspor sizi seviyor.

Efsane takımın efsane başkanı Mukan ve Ertan Perinçek kardeşler haydi bakalım ağaların eli tutulmaz.

Neredesiniz Aydın'dan para kazanan sporun ve sporcunun yanında olan jeotermal firmaları, Aydın'ın efsanesine itici güç olmalısınız.

Aydınspor 1923'te vardı, kenti profesyonelce temsil ediyordu, fakat kısır çekişmeler sen ben kavgası en sonunda kent meydanı havuzuna girip boğuldu ve ortadan kayboldu, kendi kendini intihar etti.

Böyle bir yazıyı kaleme aldık bakalım duyarlı Aydın iş dünyası, Aydın ekonomisine yön

verenler nasıl tepki verecekler?

Aydınspor çatısı altında emek vermiş görev yapmış aramızdan ayrılanlara Allah rahmet eylesin, sağ kalanlara da uzun ömürler dileyelim.

Efsaneler unutulmazlar, efsanede unutulmazlar arasında Faik, Musa, Mehmet Anbarlı, Saim, Kenan Korkmaz, Demir, Ferruh, Amani, Şerif, Talip, Faruk, İlker, Aktay, İlyas, Oktay, Yıldır, Ekrem, Gültekin, Cihan (lar), Bülent, İsmail, Savaş işte isimlerini yazabildiklerimiz bunlar efsanenin ayak sesleri oldular, bu futbolcuları unutmak ne mümkün.

Hele bir Semavimiz vardı ki o ligin son maçında Menemen'de 1-0 yenildiğimiz maçta amatör lige düştük. Semavi'nin ağlamaklı görüntüsü spor sayfalarında gündem yapmıştı. Işıklar içinde uyu Semavi.

Semavi'nin pankartı da stattan hiç inmedi.

'HOŞ GELDİN BAHÇENİN FENERİ ALTI İLERİ BİR GERİ UNUTAMAZSIN EFELERİ' Diyerek her zaman stadın bir köşesinde yerini alırdı.

Aslında efsaneyi yaza yaza bitiremeyiz, üniversite de tez konusu bile olur.

HAYDİ AYDIN, ZEYBEKLERE EFSANE TAKIMA HEP DESTEK TAM DESTEK OLALIM

Güzel Günlere

Kalın Sağlıcakla