Hüsamettin Kaçar

Hüsamettin Kaçar

AYDIN BŞB'NİN KALBİ "HAKAN OLKAÇ"

Uzun zamandır köşemizde yer alamadık. Futboldan uzak kaldık pandemiden dolayı çoğumuz birbirinden uzaklaştı.

Bizde şimdi ne yazalım derken Aydın için canla başla çalışan gönlü kalbi güzel kardeşimiz arkadaşımız ASKİ Genel Müdürü Hakan Olkaç'ı bu köşeye taşımak istedim.

Aydın BŞB'nin yer altı yer üstü haritası olan Buharkent'ten Didim'e kadar bilgisi tecrübesiyle deneyimiyle iş disipliniyle iş ahlakı ile tüm belediyeler içinde bulunması gereken bir bürokrat. Topuklu Efe'nin en büyük yardımcısı. Ne zaman aradığımızda Belediye-yi ilgilendiren konuları paylaştığımızda konuştuğumuzda HIZIR ACİL servisi gibi yerine getirir. Aksaklıkları gidermeye çalışır sonra nezaketen dönerek bilgi vermeye çalışır Naif ve mütevazı duruşuyla.7 24 hazır olduğunu görüyoruz biliyoruz. Yanında çok sağlam bir ekibi olduğunu onları da birer artı koyalım. ASKİ BŞB'nin AORT Damarı gibidir yapılan işleri tek tek anlatması dinleyenleri bıktırmadan dinleten çok naif ve asil bir arkadaşımız. Son olarak Kuşadası'nda patlayan Lağım borusunun bu durumunu bazı ön yargılı art niyetli kişiler hemen karalama kampanyası başlattılar, buradan medet umdular. Hele Aydın'daki bir daire müdürü de bu işe dâhil olup açıklama yapması talihsizlikti. Kendi kalesine gol atmış desek yeridir. Herkes kendi işi ile ilgili gündeme gelmeli.

Mesela yıllardır atıl vaziyette olan müze binası ucubelikten kurtarıp vatandaşın hizmetine sunulmalı. Bu müdür bu şekilde gündeme gelmeli diye düşünüyorum. Her bürokrat kendi işini düzgün yapsın Aydın da izler bıraksın ki bizde onu alıp köşemize taşıyalım diye düşünüyorum. Neyse dönelim yazımızın özüne.

ASKİ'nin Çalışkan başarılı Genel Müdürü Hakan Olkaç ve ekibi Kuşadası'nda arızayı kısa sürede tamir ederek trollere fırsat vermedi.

Bu olayın ardından AYDIN BŞB'nin Başkanı Özlem Çerçioğlu ve kurmaylarıyla birlikte Kuşadası Belediyesi'nin çalışkan başkanı Ömer Günel ile açıklama yapmaları da günün güzel bir fotoğraf karesiydi. Özlem başkana da buradan çağrı yapalım yorumlardan gördüğümüz kadarıyla tüm yazlık siteleri ziyaret etmeli. Maske mesafe ölçüsü dâhilinde yazlıkçılarla oturup bir araya gelinmeli yapılıyorsa da diyeceğimiz bir şey olamaz. Sadece teşekkür edebiliriz.

Bir diğer konuda daha düne kadar sosyal medyada BŞB Aleyhi-ne atıp tutanlar ne-dense hemen BŞB'nin yanında oldukları gözlerden kaçmıyor hem de kelli felli adamlar. İkili oynayan-larda var olduğunu unutmayalım onları da zaten bilen bilir.

Aslında bu konu ile ilgili yazılacak fazlaca malzeme var ama bugün yeri değil. Yazımızın sonunda diyoruz ki ASKİ Genel Müdürü Hakan Olkaç, bilgi birikimi ile daha üst görevleri hakedi-yor, Belediye Başkan-lığı bile yapabilecek bir donanıma sahip arka-daşımız, kardeşimiz.

İyi ki varsın Hakan Olkaç. Güzel günlere

Kalın Sağlıcakla...