Hüsamettin Kaçar

Hüsamettin Kaçar

AYDIN’DA HER KONUDAKİ EKSİKLİKLERİ YAZMAK SİYASET YAPMAK DEĞİLDİR

Uzun zamandır pandemi nedeniyle futboldan uzak kaldık. Malum, kentimizde profesyonel bir takım olmayınca, bölgesel amatör lig maçları da 30 Ekim'de başlayacak.

Futbolu özledik. Bizim şehrimiz kadar olmayan takımları televizyonlarda izlemek, insana bayağı dokunuyor. O heyecanlı yıllar, günler, ne yazık ki, tarih oldu. Koskoca kentin futboldaki çöküşüne bazıları seyirci kaldı. Oysaki futbol takımı kentin tanıtım aracıdır, markasıdır, dışa açılan penceresidir dedik yıllarca. Neyse, bu konuyu yine gündeme getirip birilerini kızdırmayalım. Bize de 'siyaset yapıyor' derler.

Gelelim, kendi bölgesel ligimize. 30 Ekim'de başlayacak olması nedeniyle Efeler'de üç takımın olmasından dolayı lig öncesi yaptıkları toplantıda alınan kararla Yıldızspor kendi istekleriyle Adnan Menderes Stadyumu yerine Koçarlı'da oynamak istediğini açıkladı. Federasyonda yapılan toplantıda, bize gelen açıklamalar, “BAL'a katılan 3 takımın yöneticileri iç saha maçlarının oynanacağı Adnan Menderes Stadı'nı masaya yatırdı. Ara ekim yapılan ve yeni sezona henüz hazır olmayan Adnan Menderes Stadı'nda maçlarını oynayıp oynayamayacakları soruldu.” Sonuçta Adnan Menderes Stadı, 3 takımın maçlarını kaldıramaz diye düşünülmüş. Yıldızspor, incelik göstermiş. Maçlarını Koçarlı'da oynamak istediklerini belirtmişler.

Benim en çok dikkatimi çeken açıklamalar, Adnan Menderes Stadyumu niye hazır değil? Niye bakımı yapılmaz? Niye hazır hale getirilmez? Spor İl Müdürü, bazı binaları, tesislerini yenilerken, ilave yerler yaparken, stada niye üvey evlat muamelesi yapılır? Anlamakta güçlük çekiyorum. Futbolseverlerden de gelen tepkiler bu yönde. Stadı lige hazır hale getirmeyenler bıraksınlar bu işleri o zaman.

ADNAN MENDERES STADI SEZONA NİYE HAZIR DEĞİL?

Ben futbol aşığıyım, Aydın, futbol kenti. Benim sahamı hazır hale getirmek mecburiyetindesiniz kardeşim. Bunun mazereti olmaz. Yazık, çok yazık. Bırakın reklamı. Işıklı panolarda yapılan statları gösteriyorsunuz. Bana ne bunlardan? Benim stadımın bakımını niye yapmıyorsunuz? Aydın'daki tek stadı işler hale getirin. Bu konuda çok kızgınım, öfkeliyim. Bundan böyle bu tesisler için gözüm üzerlerinde olacak. Kimse, kusura bakmasın. Futbol, Aydın'da vazgeçilmez bir spor dalıdır. Herkes işini yapsın. Biz de yazmayalım.

Buradan bir kez daha seslenelim. Yıkılan Aydınspor tesislerinin bir bölümü güzel bir stat yapılmalı. Amatörlerin hizmetine sunulmalı. Aydın, güzel bir tesise kavuşmalı. Yıllardır atıl vaziyette duran, akıbeti belli olmayan güzelim yerin değerlendirilmesi için Topuklu Efemize de buradan bir pas atalım. İnşallah sesimiz duyulur; kentin en büyük sıkıntısı spor tesisleri ve stat eksikliği devam ediyor. Bu konuda çok çok geride kaldık. Kimse kusura bakmasın. Siyaset falan da yapmıyoruz. Sadece eksiklerimizi, isteklerimizi daha önce de yazdık. Ama yine de yazalım dedik. Bizim yazdıklarımız sipariş yazı değil. Bizi bilen bilir. Aydın'da her konudaki eksikleri yazmak, siyaset yapmak değildir.

Adnan Menderes Stadyumu'na gelince, pandemi öncesi birinci bakımı yapıldı fakat bakımsızlıktan yandı gitti. Yapılan masraflar gitti. Emeklere yazık oldu.

Şimdi yeni ara çim ekimi yapıldı. Gittik, gördük, resimledik. Bu stat, önümüzdeki kış sezonuna dayanmaz. İki takımın maçlarını kaldıramaz. Masraflar, emekler yine boşa gidecek diye korkuyorum. Bu yazımızla birlikte stadımız yeni sezona hazır mı diye gez göz arpacık misali, gözümüz Adnan Menderes Stadı'na düştü. Şöyle bir zemini yokladık. Ara ekim yapıldığını gördük. Ama bence bu yapılan masrafa da yazık olacak. Bu stat, iki takımın maçlarına, hele kış sezonu için zayıf kaldığını gözümüzle gördük.

Bu yazdıklarımızdan dolayı hiçbir kurum ve kuruluşa önyargımız olamaz. Zaten Aydın'la ilgili bir şey yazıldığı zaman üzerine alınanlar, çözüm üretmezler, yazanı hemen eleştiri yağmuruna tutarlar.

Yazdığımız yazıların, konunun altını çizer, duvara asar, bir daha yazarız. Aydın bizim, başka Aydın yok.

Bu arada bölgesel amatörde mücadele edecek olan Yıldız-spor'a hem Büyükşehir Belediyesi'nden hem de Efeler Belediyesi'nden araç desteği verilmesinin de birlik, beraberlik ve dayanışmanın güzel bir örneği olduğunu düşünüyorum. Bu dayanışma inşallah sezon sonuna kadar devam eder, bozulmaz.

Güzel günlere…

Kalın sağlıcakla…