MEKANIN SAHİBİ AYDINSPOR

Adnan Menderes Stadının sahibi Aydınspor ile hem Davutlarspor maçını yazacağız birazda anıları tazeleyelim dedik.

2008-2009 sezonunda Amatör Lige düşen efsane Aydınspor küllerinden yeniden doğuyor.

13 sene sonra Adnan Menderes’te maçını izledik. Zeybeklerin buradaki son maçı 13.5.2009 Torbalıspor karşısında 1-0’lık galibiyet ile Profesyonel Ligde tutunmaya yetmedi.

Bu süreçte son hocada Zeki Erguvan oldu. 2008-2009 sezonu 24.5.2009’da zeybeklerin kader maçı Menemen’de 1-0 lık yenilgi ile tarihin sayfalarında kötü anılarla profesyonel lige veda ettik.

Kentin dışa açılan penceresi dedik ama kimse oralı olmadı. İlgisizlik duyarsızlık kısır çekişmeler Aydınspor’u bu durumlara getirdi.

Formasında 4 yapraklı yoncası olan kentin efsane takımı küllerinden doğmaya çalışıyor.

Aydınspor sayesinde hayatlarında göremeyecek yerlere gelenler play oflarda takımı sabote edenleri hiç unutmadı her zaman hafızalarda kalmaya devam ediyor.

İstanbul da Fenerbahçe’yi 6-1’lik skorla ülkenin gündemine oturmuştu. Unutulmayan anılarda kaldı.

BU ŞEHİRDE AŞ DOKUZ HARFLİDİR oda Aydınspor’dur sözleri hiç unutulmadı.

Süper Amatörde Şampiyonluk mücadelesi veren EFSANEMİZ ligde DAVUTLARSPOR maçıyla mekanı olan ADNAN MENDERES STADINA bu maç için döndü.

Ligde şampiyonluk mücadelesi veren namağlup takımların mücadelesinde rakibini 2-1 yenerek aradaki puan farkını 5 çıkardı. Ligde 22 puanla yoluna devam ederken Davutlarspor 17 puanda kaldı.

İncirliova’da Deve Güreşleri olmasına rağmen maça ilgi büyüktü.

Hafta içinde yapılan Sosyal Medyadan maç davetleri yerini buldu. Hava güzel olunca 7 bin kişinin üzerinde taraftar maçı izledi.

Taraftarın heyecanı sinerjisi müthişti Aydınspor’un en büyük gücü taraftarı ASİ KANKALAR dı. Maç boyunca o unutulan sloganlarla taraftarı coşturdular en büyük itici gücü oldular.

SİYAH BEYAZ ŞAMPİYON AYDIN tezahüratları ile anıları tazelediler.

Aydınspor Başkanı Yunus Ertan ve arkadaşlarını kutlayalım verdikleri destekten dolayı. Maç sonu taraftar onları büyük tezahürat etti.

Buradan Aydınspor’da görev yapan aramızdan ayrılan güzel insanları sevgiyle özlemle analım mekânları cennet olsun. Bir Semavi bir Mehmet Anbarlı’yı unutmak ne mümkün.

Aydınspor tezlere konu bile olur üzerinde oynanan oyunlar arkası yarın gibiydi. Nereden nereye geldi.

Yaklaşık 18 derece sıcaklık bahardan kalma bir havada oynanan AYDINSPOR-DAVUTLARSPOR maçına gelince.

Aydınspor gollerini ilk yarıdaki oyunuyla sonuca gitti. 17. dakikada Vahitcan, 36. dakikada Faikcan’ın golleri ile ilk yarının skorunu belirledi. 2-0

İkinci yarıda skoru koruma telaşına düştüler oyundan iyice düştüler oyun Aydınspor defansı ve kaleci arasında oynanmaya başladı Kaleci İsmail rakip takım ataklarında hiç hata yapmadı. Defansta oynayan kaptan Halim arkadaşlarını yönlendirdi defans olarak çok fazla hata yapmadılar. Defansta Ömer de göze batan futbolcuydu.

Davutlarspor un büyük baskısı 89 dakikada Cengiz den geldi bu gol maçın skoru oldu 2-1

Maçı protokolden izleyen Aydınspor’un zor şartlarda yöneticilik yapan büyük emek veren vefakâr yöneticisi Hüsnü Elbir’di o dönemde nasıl zor şartlarda görev yaptığını biliyoruz.

Maçın orta hakemi Şevket Can Arslan kartlarda düdüklerde standardı yakalayamadı izleyenlerin tepkisini aldı.

Alınan bu galibiyette emeği geçenleri ve Recep Özçelik hocayı kutluyorum.

Adnan Menderes yıllar sonra tarihi günlerinden birini yaşadı...

Güzel Günlere

Kalın Sağlıcakla.