2020'nin projelerini planladılar

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) 123. Yönetim Kurulu Toplantısı Aydın’da gerçekleştirildi. Toplantıda bölgenin kalkınmasına yön verecek çalışmalar görüşüldü.

GEKA’nın 123. Yönetim Kurulu Toplantısı, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’in ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Muğla Valisi Esengül Civelek’in başkanlık etiği toplantıda, bölge kalkınmasına yön verecek çalışmalar planlandı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Civelek, “Bölge kalkınmasına yön verecek çalışmaları planlamak üzere Aydın’da gerçekleştirdiğimiz bu toplantıda öncelikle ajansımızın son dönemde gerçekleştirdiği faaliyetleri gözden geçirirken önümüzdeki aylarda yapılacak çalışmaları yönetim kurulu olarak istişare edeceğiz. Söz konusu faaliyetlerden kısaca söz etmek gerekirse bölgedeki paydaş, kurum, kuruluş ve firmalarla işbirliği içinde gerçekleştirdiğimiz ARGE İnovasyon Zirvesi ve Sergisi, 10’uncu YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı ile YÖREX Fuarı kapsamında organize ettiğimiz Kooperatifçilik Panelinden bahsedebiliriz” dedi.

2020’DEKİ ÇALIŞMALAR PLANLANACAK

Fizibilite Desteği Programı için GEKA’ya başvurusu yapılan projelerin de ele alınacağını aktaran Civelek, “2020 yılı mali destek programlarının genel çerçeveleri yönetim kuruluna sunulurken, 2020’de gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetlerin yer aldığı 2020 Yılı Çalışma Programı istişare edilecek gündem maddeleri arasında yer alacaktır” diye konuştu. Toplantı, basına kapalı olarak devam etti.

Vali Civelek’in başkanlık ettiği toplantıya, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Denizli Valisi Hasan Karahan, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Aydın Sanayi Odası Başkanı Mehmet Yunus Şahin, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Ercan ile GEKA Genel Sekreteri Özgür Akdoğan katıldı.