30 yumurta aldı 30 bin lirayı otobüste unuttu

Aydın’da bir vatandaş araba almak için bankadan çekmiş olduğu parayı, şehir içi hal otobüsünde unuttu. Paraları bulan duyarlı şoför, yaklaşık 30 bin lira parayı sahibine teslim etti.

Aydın’da şehir içi halk otobüsü şoförü, araçında bulduğu 29 bin 390 lirayı sahibine teslim etti.

ASTİM -Otogar seferi yapan şehiriçi özel halk otobüsü şoförü 55 yaşındaki Ufuk Türkeş, son seferini tamamladığında aracın içini kontrol ederken bir poşet buldu. Koltukların altında bulduğu poşette paraların olduğun fark eden Türkeş, bağlı bulunduğu Efeler Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifinin yetkililerine durumu bildirdi ve parayı teslim etti.

Efeler İlçesinde yaşayan 64 yaşındaki Aslan Ali Gençoğlu, araba almak için bankadan para çekti. Bankadan para çektikten sonra arkadaşlarıyla birlikte kahvehanede otururken eşinin kendisini telefonlar arayıp bir koli yumurta ve peynir istediğini ifade eden Aslan Ali Gençoğlu, marketten yumurta ve peynir aldıktan sonra şehiriçi halk otobüsüne bindiğini söyledi. Otobüsten inerken yumurta ve peynir içinde bulunan poşeti alıp araçtan inen Gençoğlu, paraların olmadığın fark edince polisten yardım istedi.

Başından geçenleri polise anlatan Gençoğlu, daha sonra Efeler Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi’ni arayarak otobüste para düşürdüğünü bulunup bulunmadığını sordu. Efeler Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi yetkilileri, içinde para olan bir poşetin bulunduğunu söyleyince Gençoğlu, rahat nefes aldı.

Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi son durağında kameralardan paranın sahibi olduğu belirlenen Gençoğlu'na unuttuğu 29 bin 390 lira, Kooperatif Başkanı Okan Yalçın ve otobüs şoförü Ufuk Türkeş tarafından teslim edildi. Aydın Şoförler Odası Başkanı Semih Özmeriç ve Kooperatif Başkanı Yalçın ise duyarlılığından dolayı halk otobüsü şoförü Türkeş'i tebrik etti.

Özel Halk Otobüsü Şoförü Ufuk Türkeş, “Astim’den hareket edip Otogara seyir halindeydim. Bütün yolcular bittikten sonra otogara gittim. Rutin arabanın içinde her hangi bir şey var mı diye baktım. Poşet gözüme ilişti. Poşetin inceleyince içinde para olduğunu anladım. Akabinde hemen görevli arkadaşımıza teslim ettim. Parayı bulduktan sonra vicdanımın sesini dinleyerekten oradaki görevli arkadaşımıza parayı teslim ettim. Sahibi de bulunmuş. Parayı sahibine teslim edeceğimiz için bir hayli memnunum” dedi.

Parası bulunduğu için çok sevinen Gençoğlu, “Arkadaşlarla oturuyorduk. Poşet yanımdaydı. Evden telefon ettiler. Yumurta ve biraz peynir al dediler. İhtiyaçları aldım. Minibüse bindim. Evin önünde durakta inerken bir koli yumurtayla sadece peyniri aldım. Parayı unuttum. Endişelendim hemen polisi aradım. Bir koli yumurta paradan demek ki kıymetliymiş yumurtayı aldık parayı unuttuk. Parayı bulan şoför kardeşime çok teşekkür ederim. Çoluğuna çocuğuna Allah, huzur versin. Cenab-ı Allah darlık vermesin. Böyle insanlar olduğu müddetçe insan iftihar ediyor. Gurur duyuyor” diye konuştu.

Efeler Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Başkanı Okan Yalçın ise, “Ben öncelikle tüm İslam aleminin Beraat Kandilini kutluyorum. Böyle mübarek bir gecede böyle bir olaya vesile olduğumuz için tabi ki mutluyuz. Akşam saatlerinde nöbetçimiz Günaydın Işık, beni aradı. Araçlarımız içerisinde yüklü miktarda para bulunduğunu söyledi. Biz de tabi bunun üzerine hemen aracın tespitini yapıp kamera görüntülerini aldık. Çünkü yüklü bir para olduğu için 30 bin liraya yakın bir para bu. Yanlış kişiye vermeyelim diye görüntülerini aldık. Akabinde tabi şoförümüzü de çağırdık buraya. Parayı kaybeden vatandaşımızı da son durağımıza çağırdık. Paranın kendisine ait olduğuna emin olduktan sonra da parayı kendilerine teslim ettik. Ben buradaki örnek davranışıyla şoförlerimizden Ufuk Türkeş’i tebrik ediyorum” dedi.

Aracın güvenlik kamerasına yansıyan olayda, elinde bir koli yumurta ve poşetle otobüse binen Gençoğlu'nun otobüsten inerken yumurtaları alıp içinde para olan poşeti unuttuğu görüldü.