55 yaşında Türkiye şampiyonu oldu

Efeler’de spor salonu bulunan 55 yaşındaki Kazım Durmuş, Aydın’ı temsilen katıldığı Vücut Geliştirme ve Fitness yarışmasında Türkiye Şampiyonu oldu. Durmuş, yaptığı sporla doktorlarla hastanede değil, salonda tanıştığını söyledi.


Hobi olarak başladığı vücut geliştirme sporunu meslek haline dönüştüren ve antrenörlük yapan Kazım Durmuş, 2009 yılından bu güne kadar da 5 tane spor salonu açtı. Aydın İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nü temsilen de 4-8 Mart tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası’na katılan Kazım Durmuş, 55 kilo ve üstü kategorisinde Türkiye Şampiyonu oldu.

Evli ve iki çocuk babası olan Durmuş, Aydın’dan ilk kez bir vücut geliştirme şampiyonunun çıktığını belirterek, “Fitness sporuna hobi olarak 34 yıl önce başlamıştım ve bu işi kendime meslek edinerek buralara kadar geldim. Başka spor salonlarında çalıştıktan sonra 2009 yılında kendi spor salonumu açtım. 11 yılda 5 tane spor salonu hizmete sunduk. Haftanın 6 günü 2,5 saat antrenman yapıyorum bir günde dinleniyorum. Yarışmaya hazırladığım sporcular da var salonda çalıştırdığım sporcular da. Aynı zamanda Vücut Geliştirme Milli Takımına da seçildim” dedi.

“HİÇ SAĞLIK SORUNUM OLMADI”

Sporun insan sağlığına çok faydalı olduğuna değinen Durmuş, “Bu spor çok güzel bir spor. İnsanı sağlıklı ve genç tutar. Yaşlanmayı önler, kolesterol, kas ağrısı, şeker, bel ağrısı ve buna benzer birçok rahatsızlığı önler. 34 yıldan beri bu sporu yapıyorum, hiç sağlık sorunum olmadı. Şu an gençler bu konuda çok bilinçli çokta rağbet var. Ben hastaneye gitmiyorum. Doktorlar spor salonuna geliyor. Doktorlarla hastanede değil, spor salonunda tanışıyorum. Bu da benim için çok güzel bir şey” diyerek herkesi spor yapmaya davet etti.