6 ilçeye doğalgaz müjdesi

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi, 6 ilçenin Enerya Aydın doğalgaz dağıtım lisansı kapsamına alınmasıyla ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporunu oybirliğiyle kabul etti.

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Temmuz ayı ikinci toplantısı Başkanvekili Evrim Karakoz yönetiminde yapıldı. Komisyonlardan gelen 24 maddenin görüşüldüğü toplantıda; Bozdoğan, Buharkent, Karacasu, Karpuzlu, Koçarlı ve Köşk ilçelerinin Enerya Aydın Doğalgaz dağıtım lisansı kapsamına alınmasına ilişkin Plan ve Bütçe Komisyonu raporu oybirliğiyle kabul edildi. Meclis’in AK Parti’li üyeleri geçtiğimiz toplantıda konuyla ilgili önerge vermiş, önerge gündeme alınarak Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülmüştü.

3 İLÇEYE EK ÖDENEK VERİLECEK

Çine’de bulunan Tepecik Höyüğü’ndeki kazı çalışmalarına 10 bin TL’lik, Germencik’teki Magnesia Antik Kenti’ndeki kazı çalışmalarına ise 40 bin liralık destek verilmesini öngören Plan ve Bütçe Komisyonu da oybirliğiyle kabul edildi. Efeler, Germencik ve Kuşadası belediyelerinin bütçelerine ek ödenek verilmesi de toplantıda öne çıkan maddeler arasında yer aldı. Buna göre, Efeler Belediyesi’ne 14 milyon 400 bin TL, Germencik Belediyesi’ne 971 bin TL, Kuşadası Belediyesi’ne ise 302 bin TL ek ödenek verilecek.