7 Eylül’ü coşkuyla kutladık

Aydın'ın düşman işgalinden kurtuluşun 97'ncı yıl dönümü, Atatürk Kent Meydanında düzenlenen törenle kutlandı.

Meydandaki kutlama törenine CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın Vali Yardımcısı Hulusi Arat, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Milletvekilleri Bülent Tezcan, Süleyman Bülbül, Hüseyin Yıldız, İYİ Parti Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, CHP İl Başkanı Ali Çankır, İYİ Parti İl Başkanı Cemal Sarı, İlçe belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Üç pare top atışının kutlamalar şehitler anısına saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti. Meydanda bulunan Atatürk Anıtına Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu çelenk bıraktı. Çerçioğlu, törende Al Bayrağımızı göndere çeken efelere hediye verdi. Kurtuluş kutlamalarına katılan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu törende çeşitli yarışmalarda derece alan öğrencilere ve sporculara ödüllerini takdim etti.

ÇERÇİOĞLU: “ TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ SONSUZA DEK YAŞATACAĞIZ”

Başkan Çerçioğlu yaptığı konuşmada ;“Efeler Diyarı Aydın’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97’nci yıldönümü kutlu olsun. Yedi Eylül ‘Yas İstiklal ya ölüm’ diyen atalarımızın bizlerin bu topraklarda bağımsız şekilde yaşayabilmesi için ölümü göze aldıkları gündür.

Milli mücadelede Aydınımızı canları pahasına savunan başta Yörük Ali Efe, Yüzbaşı Ahmet, Çete Ayşe, Albay şefik ve Demircili Mehmet efe gibi kahramanlarımızı asla unutmayacağız. Onların ve vatan evlatlarının büyük özveri ve çabalarıyla kazanılmış bağımsızlığımızı korumaya devam edeceğiz. Aydınlılar olarak Cumhuriyetimizin koruyucuları ve savunucuları olacağız. Türkiye Cumhuriyetini sonsuza dek yaşatacağız” dedi.