ABGC'den lokma hayrı

Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti’nce yaşamını yitiren gazetecileri anmak ve üç ayların başlaması nedeniyle lokma hayrı gerçekleştirildi. Bey Camii önündeki hayra vatandaşların ilgisi yoğun oldu.

Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti’nce (ABGC) hayatını kaybeden gazetecileri anmak ve üç ayların başlaması nedeniyle lokma hayrı yapıldı. Bey Camii önünde yapılan hayra vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

ABGC Yönetim Kurulu Başkanı Cem Ulucan, gazetecilerin yoğun bir çalışma dönemi geçirdiğini ifade ederek, “Son dönemde birkaç yılda bir seçim süreci yaşadık. Gezi olaylarını yaşadık. 15 Temmuz hain darbe girişimini yaşadık. Bu süreçlerde gazeteciler, 24 saat esasına göre görev yaptılar. FET֒nün darbe girişiminin ardından adliye önlerinde saatlerce bekledik. Çok ciddi bir yıpranmışlık var. Bunun yanı sıra Temmuz ayından beri dolar artışından kaynaklı kâğıt maliyetleri ciddi oranda arttı. Gazeteler ve gazeteciler, ekonomik anlamda da sıkıntılar yaşıyor” dedi.

ABGC olarak gazetecilerin hem ruhsal hem de fiziksel anlamda rahat etmesini istediklerini kaydeden Ulucan, “Bundan sonra yapacağımız etkinliklerde bunu ön plana çıkaracağız. Ramazan’da bir iftar yemeğimiz olacak. İlçelere de yayacak şekilde, Efeler, Nazilli ve Didim’de geleneksel hale getirmek istediğimiz bir bahar şenliğimiz olacak. Aydın’da görev yapan arkadaşlarımızın kültürel ve tarihi yerleri gezmesini sağlayacağız. Bütün bunları meslektaşlarımızla el ele, omuz omuza başaracağımıza inanıyorum” değerlendirmesinde bulundu.