ADÜ ile Milli Eğitim Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü

Adnan Menderes Üniversitesi ve Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında ‘Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitimine İlişkin İş Birliği Protokolü’ rektörlük senato salonunda imzalandı.


Adnan Menderes Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in ev sahipliğinde gerçekleşen protokol töreninde ADÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cumali Öksüz, İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Soner Acar yer aldı.

Karşılıklı imzalanan protokolde iki kurum arasında akademik, bilimsel, kültürel ve sosyal iş birliği yapılmasını esas alan protokolde, özel yetenekli öğrencilerimizin en iyi eğitimi alarak geleceğe hazırlanmaları noktasında çalışmalar karşılıklı olarak yürütülecek.

Kamu kurumları içinde Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürütülecek çalışmaları önemsediklerini belirten Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, özel yetenekli gençlerin eğitimleri, geleceğe hazırlanmaları, kendi alanlarında yetişmeleri adına yürütülen bu çalışmadan büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti ve “Gençlerimizin özel yetenekleri; doğru yönlendirmeler, güçlü bir eğitim ile daha da parlayacaktır. Milli Eğitim Müdürlüğüyle ses getiren, yol gösterici projeleri birlikte yürütmek bizleri mutlu ediyor”

Protokol töreninin ardından Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri Eğitim Fakültesini ziyaret ederek konuyla ilgili akademisyenlerle bilgi alışverişinde bulundular.