AK Gençlik'ten empati parkuru

AK Parti Gençlik Kolları Aydın İl Başkanlığı’nca 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Atatürk Kent Meydanı’nda ‘empati’ parkuru oluşturuldu. Gözlerini siyah bantla kapatan gençler, beyaz bastonla yürüdü.

AK Parti Gençlik Kolları Aydın İl Başkanlığı’nca 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla farkındalık etkinliği düzenlendi. Bu kapsamda, Atatürk Kent Meydanı’nda ‘empati’ parkuru kuruldu. Gözlerini siyah bantla kapatan vatandaşlar, beyaz bastonla yürüyerek parkuru tamamlamaya çalıştı.

Uygulamanın 81 ilde gerçekleştirildiği bilgisini veren AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Abdülhamid Burak Aykut, “Bizler AK Gençlik olarak toplum içerisinde her zaman dezavantajlı durumda olan, sesini duyurmaya çalışan, kimi zaman görmezden gelinen kimi zaman yok sayılan ya da günlük rutinlerimiz içerisinde alışılageldiği için empati kuramadığımız olayları hatırlatmaya devam edeceğiz. Bugün empati parkuru farkındalık oluşturması için 81 ilde uygulanıyorsa güzel işler yapıyoruz, yüreklere dokunuyoruz demektir. AK Gençlik olarak her zaman farkındayız ve farkında olunması için yeni projeler üretmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen ile AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Duygu Göğde de empati parkurunda yürüdü.