AK Parti, Çerçioğlu’nu desteklemeye hazır

AK Parti’nin İl Danışma Meclisi’nde konuşan milletvekilleri, Çerçioğlu’na ‘Aydın’a hizmet için ortaklaşa çalışalım’ çağrısında bulundu. İl Başkanı Özmen de “Bu şehre yapacağınız her hayırlı işe destek vermeye hazırız” dedi.

AK Parti Aydın 79’uncu Aydın İl Danışma Meclisi toplantısında, AK Parti kurmaylarının Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na yaptığı çağrılar öne çıktı.

Aydın Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Divan heyetinin oluşmasının ardından ilk sözü alan AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, partisinin 7. Olağan Kongre sürecinin 7 Ekim’de başladığını anımsatarak, sürecin hayırlı olmasını diledi.

Eleştiri oklarını Büyükşehir’e yönelten Özmen, şöyle konuştu: “Geçen dönem Büyükşehir Belediyesi her sıkıştığında hizmet yapmamak için ‘yaptırmıyorlar, engel oluyorlar, izin vermiyorlar’ cümlelerini çok kullanıyordu. ‘Battı çıktıları yapacağım Karayolları izin vermedi, DSİ şuna engel oldu, o buna engel oldu.’ Bir türlü hizmetler gerçekleşmiyor. Çeşitli bahaneler üretiliyor. Bu dönemde Cumhurbaşkanımız tüm BŞB Başkanlarını külliyede topladı. ‘Herkes derdini, sıkıntısını anlatsın. Biz hükümet olarak belediye başkanlarının yanındayız’ dedi. Ardından Sayın Mustafa Savaş çıktı, ‘Aydın, ortak paydamızdır’ dedi. Valilik öncülüğünde Aydın’ın sorunlarının çözümü için yapılacak toplantıda ‘bize düşen ne varsa yapmaya hazırız’ dedi. Dün de MKYK Üyemiz Metin Yavuz, ‘Biz Büyükşehir’i alkışlamak için sabırsızlıkla bekliyoruz. Aydın’a yapacağı her hayırlı işte destek olmak için varız’ dedi.”

“BAHANE DEĞİL, HİZMET ÜRETİN”

“Bu dönem ‘yaptırmıyorlar, ettirmiyorlar, engel oluyorlar’ argümanlarına sarılamayacak olan BŞB, bu sefer algı operasyonlarıyla ülke gündemini değiştirmeye çalışıyor” görüşünü savunan Özmen, “Ülkenin birlik ve beraberliğinin önemli olduğu bugünlerde, Aydın’ın birlik ve beraberliği, Aydın’a hizmet için ortak payda oluşmuşken bunu bozmaya çalışarak maalesef kendi başarısızlıklarını olmayacak işlerle kamufle etmeye çalışıyor. Büyükşehir Belediyesi’ne sesleniyoruz: Aydın’ın ortak menfaati olan her şey ortak paydamızdır. Bu şehre yapacağınız her hayırlı işe destek vermeye hazırız. Onun için bu dönem lütfen bahane üretmeyin. Hizmet üretin. Bu dönem seçmene hiçbir vaadiniz olmadı. Hiç olmazsa geçen dönem verdiğiniz sözleri yerine getirmenin gayreti içinde olun” ifadelerini kullandı.

BELEDİYELERİN YETKİLERİNİ HATIRLATTI

AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı da Türkiye’nin mazlumların umudu olduğunu vurgulayarak, “Ben eski belediye başkanıyım. Reisimiz eski belediye başkanı. Gelir gelmez yerel yönetimlere büyük güçler verdi. Yapanlar aldı başını gitti. Yapamayanlar işte bizim Büyükşehir Belediye Başkanımız gibi ‘yapamadım, engel oldular’ dedi” değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş ise 31 Mart yerel seçimlerinde Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na talip olduğunu anımsatarak, Dedik ki, ‘iktidarla birlikte yürüyen bir belediyemiz olsun.’ ‘Daha fazla yatırım yapalım, daha fazla hizmet getirelim’ dedik. İktidarla birlikte yürümenin nimetlerini Aydın da yaşasın, hissetsin, kazansın diye bu kardeşiniz aday oldu. Sahada güzel bir mücadele verdik, koşturduk. Ama Allah nasip etmedi” diye konuştu.

“8 AYDIR HİZMET GÖRDÜNÜZ MÜ?”

Seçimlerin üzerinden yaklaşık 8 ay geçtiğini hatırlatan Savaş, şöyle devam etti: “8 aydan bu yana Allah aşkına bir hizmet gördünüz mü? 8 ay değil, 18 ay da geçse, 28 ay da geçse bu gidişat zor gözüküyor. Ama biz ne dedik? Biz, iktidar olarak, hizmet etme adına Ankara’da milletvekili arkadaşlarımızla hep beraber, buradaki belediye başkanlarımızla beraber mücadelemizi veriyoruz. Ama Büyükşehir Belediye Başkanı, diğer belediye başkanlarımıza, diğer partilerdeki belediye başkanlarımıza hizmet etmek adına ‘biz varız, biz hazırız’ dedik. Sayın Valimizin koordinasyonunda Büyükşehir Belediye Başkanı’nın, oda başkanlarının, rektörümüzün katılımıyla toplantı düzenlenmesini talep ettim. İnşallah yakın bir zamanda bu toplantı olacak. Orada ilimizin önceliklerini ve sorunlarını konuşacağız. Kazanan Aydın olacak.”

“KAVGADAN YANA DEĞİLİZ”

Toplantının basına açık bölümünde son konuşmayı yapan AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi ve Aydın Milletvekili Metin Yavuz ise “Vaatler yerine getirilirse alkışlayacağımız ifade ettik. Herhalde sizler de alkışlarsınız. Vaatleri yerine getirecek olan Büyükşehir Belediye Başkanı. Biz aslında kavgadan ve ayrılıktan yana değiliz. Enerjimizi boşa harcamadan, ortak hedef doğrultusunda çalışmak bizim hedefimiz. İnşallah bir araya geliriz. Valimizin başkanlığında, Aydın için elimizden ne gelirse yapmaya hazırız. İnşallah bu çağrımıza olumlu cevap gelir” görüşlerini dile getirdi.

Önceki dönem milletvekilleri, ilçe başkanları, ilçe belediye başkanları, kadın ve gençlik kolları üyeleri ve çok sayıda partilinin katıldığı toplantı, basına kapalı olarak devam etti