AK Partili üyeler yuvaya döndü

Cumhur İttifakı kapsamında yerel seçimlerde MHP listesinden Efeler Belediye Meclisi’ne giren AK Partili isimler, MHP’den istifa ederek kendi partilerine geçti.


Cumhur İttifakı kapsamında, 31 Mart yerel seçimlerinde MHP listesinden Efeler Belediye Meclis Üyeliğine seçilen AK Partili Neşe Menderes, İsmail Hakkı Eser, Mehmet Biçer, Dygu Göğde, Abdülhamid Burak Aykut, Abdulkadir Ogür ve Mustafa Sabuncu, MHP’den istifa ederek, kendi partilerine katıldı. Söz konusu isimlerin istifası ve kendi partilerine katılımıyla, AK Parti, Efeler Belediye Meclisi’nde grup kurdu.

“CUMHUR İTTİFAKI DEVAM EDECEK”

Bir prosedürü yerine getirdiklerini aktaran AK Parti Grup Sözcüsü İsmail Hakkı Eser, “Bizim Meclis iradesi içerisinde MHP ile beraber, Cumhur İttifakı içinde birlikte hareketimiz devam edecek. Her iki siyasi partinin kurumsal kimliklerinin ayrı olması nedeniyle bu karar alındı. Ama siyasi anlamda Cumhur İttifakımız, daha önce de ifade edildiği gibi devam edecek. Kurumsal kimlikteki detayla ilgili bir şey. Buna göre komisyonlardaki üye dağılımı yapıldı. Cumhur İttifakı ruhunu etkileyen bir unsur değil” açıklamasında bulundu.