AY-SİAD’ta Fırat Barışık dönemi

Aydın Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin (AY-SİAD) yeni başkanı Fırat Barışık oldu. “Başarı, ekip işidir” diyen Barışık, birlik ve beraberlik içinde derneği yöneteceklerini söyledi.

Mustafa Tacır’ın geçirdiği kalp krizinin ardından yaşamını yitirmesiyle boşalan AY-SİAD Yönetim Kurulu Başkanlığına Fırat Barışık getirildi. Başarının ekip işi olduğunun altını çizen Barışık, birlik ve beraberlik içinde derneği daha iyi seviyeye getirmek için çalışacağının sözünü verdi.

“KUTSAL BİR GÖREV”

AY-SİAD üyeleri, Muğla karayolundaki bir kafeteryada buluştu. Şehitler ve AY-SİAD’ın merhum başkanı Mustafa Tacır anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasıyla başlayan toplantıda konuşan AY-SİAD Başkanı Fırat Barışık, “Malumunuz, üzücü bir olay geçirdik. Başkanımız Mustafa Tacır’ı geçirdiği kalp krizi sonucu kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet, sevenlerine ve ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum. Yönetim kurulu içinde yapılan toplantıda, arkadaşlar bu kutsal görevi bana layık gördüler. 2015’ten beri derneğin içindeyim. Yönetimde ve birçok alanda görev aldım. Bu dernekte hepimizin emeği çoktur” dedi.

ADI YAŞATILACAK

Derneği istenilen seviyeye getirmek için elinden geleni yapacağını vurgulayan Barışık, “Başkanlığa başlarken de şunu belirtmek isterim. Başarı, ekip işidir. Birlikte olursak derneği en üst seviyeye getireceğimizden şüphem yoktur. Mustafa Tacır’ın emeği çoktur. Geleceğe dair güzel projeleri vardı. Dernek binamızdaki toplantı salonuna Mustafa Tacır’ın ismini verdik. Bugün aramızda rahmetli başkanımızın oğlu İbrahim Tacır kardeşimiz var. Babasının işini devralıp, inşallah aramızda bulunacak” diye konuştu.

PLAKET TAKDİM ETTİ

Barışık, konuşmanın ardından, İbrahim Tacır’a plaket takdim etti. Merhum babasının işlerini devralarak ticari yaşama adım atan Tacır da AY-SİAD’a ve rahmetli babasına layık olacağını dile getirdi. Buluşmada, AY-SİAD yönetimi, üyelerin talep ve beklentilerini dinledi.