Akın, “Aydın’ın süper ligde bir takımı olmalı”

MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, seçim çalışmaları kapsamında, Nazilli’de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ile bir araya gelen Akın, “Eğer Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı seçilirsem, Başkan Özlem Çerçioğlu gibi Kuşadası, Didim, Efeler ve birçok ilçe belediye başkanını aday göstermeme gibi bir tavır içine girmeyeceğim. Başkanlarıma eşit davranacağım” dedi.

MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, seçim çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda, Nazilli’yi ziyaret eden Akın’ın ilk durağı MHP Nazilli İlçe Teşkilatı oldu. Burada teşkilat üyeleriyle bir süre görüşen Akın, MHP Nazilli İlçe Başkanı Cüneyt Korkmaz, Kadın Kolları Başkanı Birsen Karlıoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Nazilli Belediye Başkanı MHP’li Haluk Alıcık’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Nazilli Ziraat Odası Başkanı Necdet İzgü de hazır bulundu.

Başkan Akın, Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi halinde gerçekleştireceği projelerden söz etti. Akın, daha sonra, Nazilli Belediyesi’ne geçti.

“İNSAN ODAKLI PROJELERİMİZ OLACAK”

İnsanların konforlu bir hayat sürebilmesi için belediyelerin aktif rol oynaması gerektiğini vurgulayan Başkan Akın trafik, otopark sorunları, doğru konut alanları, AVMler gibi konuların yaşamın konforlu olabilmesi için iyi yönetilmesi gerektiğinin altını çizdi. Önümüzdeki günlerde projelerini açıklayacağını ve yapmış olduğu projelerin insan odaklı olacağını kaydeden Akın, “Bundan 10 yıl önce merkezde bir dükkana 200 kişi girerken şu an bu sayı 20’ ye düştü. Yapılan araştırmalar bunun otopark sorunuyla ilgili olduğunu ortaya koyuyor. Trafik yoğunluğunun yüzde 30’u otopark arayan araçlardan kaynaklanıyor. Büyükşehir Belediyesinin ilçe belediyeleriyle birlikte bu sorunları çözmek için geliştirici projeler sunmak zorundadır” diye konuştu.

Aydın’ın en büyük zenginliğinin tarım olduğunu aktaran Akın, çiftçi para kazanamadığı sürece Aydın’ın gelişmesinin mümkün olmadığını belirterek, “Tarımın gelişebilmesi için, kooperatifçiliğin yaygınlaşması, ürünlerin markalaşarak yüksek fiyatlara satılması gerekiyor. Büyükşehir Belediye Başkanı olmam halinde çiftçinin önünü açmak için girişimlerde bulunacağım.” dedi.

“BAŞKAN SEÇİLİRSEM VATANDAŞLARDAN 4 AY İSTİYORUZ”

Bir basın mensubunun Aydın kamuoyunda en çok tartışılan Jeotermal elektrik santralleri hakkında görüşlerinin neler olduğu sorusuna Başkan Akın, “Göreve geldikten sonra vatandaşlardan dört ay süre istiyorum. Bu süre zarfından tesislerin tarıma ve insan sağlığına zararlı olup olmadığını bilimsel olarak araştıracağız. Eğer zararlıysa derhal kapatılması için elimizden geleni yapacağız. Değilse de gereken tüm önlemleri alarak devam etmesine izin vereceğiz. Jeotermali tarımla birleştirerek kentin ekonomisine katkıda bulunacağız. Enerji de insan sağlığı da bizim için vazgeçilmezdir” ifadelerini kullandı.

“AYDIN’I MHP’Lİ BÜYÜKŞEHİRLE TANIŞTIRMAK LAZIM”

Ziyaretlerinden dolayı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ümmet Akın’da teşekkür eden Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, ise “Kendisine bu yolda başarılar diliyorum. Hep beraber başaracağız inşallah. Ümmet kardeşimin enerjisine hayranım. Artık Aydın’ı MHP’li büyükşehirle tanışmak lazım. En yakındaki örnek olan Manisa’nın asfaltına bakın, bir de Aydın’ın İzmir’in asfaltına bakın. Hiçbir vaatlerini yerine getirmiyorlar sonra en başarılı belediyeyiz diyorlar. Biz vatandaşın sağduyusuna inanıyoruz. Vatandaş bize büyükşehri verecek, biz de gereğini yapacağız” dedi.

“ESNAFI MAĞDUR ETMİYORUZ”

Akın, Haluk Alıcık ve beraberindeki heyet daha sonra Nazilli Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Dursun Öztunç’u ziyaret etti. Başkan Öztunç, Akın ve Alıcık’ı kapıda karşıladı. Kooperatif hakkında konuklarına bilgi aktaran Öztunç “Göreve geldiğimiz 7 yıl içinde kooperatifimizi belli bir noktaya getirdik. Esnafı da mağdur etmemeye çalışıyoruz. Amacımız dükkanları açık tutmak. Son aylardaki nakit sıkıntısına rağmen çok şükür sorunumuz yok. Aylık esnafa dağıttığımız para 4 milyonu buluyor. Geri dönüşlerimiz iyi. Kurumlar kendi ilçesindeki esnafa da sahip çıkmalı. Biz kooperatifte kullandığımız kağıtları bile kendi esnafımızdan alıyoruz” dedi.