Aksakal: DSP, belirleyici gücü olduğunu ispatladı

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, yerel seçimlerde ‘DSP mi kaldı?’ yönündeki algıyı yıktıklarını belirterek, “DSP’nin seçimlerde belirleyici bir gücü olduğunu ispatlamış olduk” yorumunu yaptı.

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Önder Aksakal, 31 Mart yerel seçimlerinde DSP’nin belirleyici bir gücü olduğunu ispatladıklarını söyledi.

‘DSP’nin önümüzdeki dönem izleyeceği yol haritası ne olacak?’ sorusunun yanıtını Yeni Kıroba’ya veren Aksakal, 1 Nisan itibarıyla gelecek seçimler için çalışmaya başladıklarını dile getirdi. Yerel seçimlerde 3 ilçe ve 2 beldede seçim kazandıklarını kaydeden Aksakal, “Tekirdağ Marmaraereğlisi, Eskişehir Mihalıççık ve Antalya Kemer’de ilçe belediyelerini kazandık. Yozgat Sorgun’a bağlı Bahadın Belde Belediyesi ile Erzincan merkeze bağlı Çağlayan Belde Belediyesi ve Sivas Gemerek’e bağlı Çepni Belde Belediyesi’nde seçimleri kazandık. Türkiye’nin değişik yerlerinde 70 kadar belediye meclis üyeliği elde ettik” dedi.

DSP’nin 2023 hedeflerini oluşturmak üzere çalışma başlattıklarını ifade eden Aksakal, sözlerini şöyle sürdürdü: “DSP, bu seçimlerde önemli bir aşamayı atlattı. Bir kilometre taşını geçti. Artık toplumda DSP’nin seçimlerde belirleyici bir gücü olduğunu, etkili bir gücü olduğunu ispatlamış oldu. ‘DSP mi kaldı?’ yönündeki algıyı ortadan kaldırmış olduk. Bu bizim için en büyük kazançtır. İnanıyorum ki, toplum, bundan sonraki süreçte, 2023’te DSP’yi daha farklı yere taşıyacaktır.”

Bazı çevrelerin ‘DSP vakfa dönüşsün’ tarzındaki söylemlerine de yanıt veren Aksakal, “Onu diyenler kendileri vakfa dönüşse daha iyi olur. Çünkü topluma verdikleri başka hiçbir şey yok bugüne kadar. Bu söylemlerin geçerliliği yok” diye konuştu.