Ali Gaffar Okkan'ın adı yaşatılacak

Efeler Belediyesi’nce Ovaeymir Mahallesi’nde yapımı tamamlanan, Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ın adının verildiği park, törenle hizmete açıldı.

Efeler Belediyesi’nce Ovaeymir Mahallesi’nde inşa edilen Ali Gaffar Okkan Parkı, düzenlenen törenle hizmete açıldı. Diyarbakır İl Emniyet Müdürü’yken 2001 yılında uğradığı terör saldırısında şehit olan Okkan’ın adı Ovaeymir’de yaşatılacak.

Açılış töreninde konuşan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, “Seçimden önce ‘birlikte yöneteceğiz’ dedik. Buranın isminin ne olacağı konusunda sizlere sorduk. Siz ‘Ali Gaffar Okkan’ olmasını istediniz. Onu gerçekleştirdik. Daha çok hizmetler yapacağız. Kadınlarımız için belediye meclisimizde karar alacağız. Merkez Yeniköy’de yapacağımız parka ‘Kadınlar Parkı’ adını vereceğiz. Verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Bu parkın sizlere hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

‘SOSYAL DEMOKRASİ’ VURGUSU

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır ise “Gerçekten halka yakın, halkın yanında bir bürokrat olan Ali Gaffar Okkan isminin bu parka verilmesi önemli. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla göreve geldiği günden beri halkın sesini dinleyen ve onların taleplerini yerine getirmek için büyük bir ivmeyle çalışmaya devam eden Efeler Belediye Başkanımızı, CHP Aydın İl Örgütü adına kutluyorum. Parkımızın hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Parkın açılmasından dolayı Başkan Atay’a ve emeği geçenlere teşekkür eden CHP Parti Meclisi Üyesi ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan da “Biz, halk için, halkla beraber yönetme anlayışıyla yola çıktık. Sayın Başkanımızın söylediği gibi seçilmeden önce ne söz verdiyse, bir eksik olmadan, üzerine ilave ederek, vermediği sözleri de vatandaşların talebi doğrultusunda ekleyerek hizmete devam ediyoruz. Bizi bu hizmetler mutlu ediyor, memnun ediyor” diye konuştu.

“HALKIYLA BARIŞIKTI”

Büyükşehir Belediyesi’yle Efeler Belediyesi’nin halka hizmet için el ele verdiğini vurgulayan Tezcan, bu tablonun kendilerini mutlu ettiğini kaydetti. Merhum Ali Gaffar Okkan’ın Emniyet Müdürlüğü döneminde halkıyla barışık bir yönetim anlayışı sergilediğinin altını çizen Tezcan, bu nedenle Diyarbakır’da bütün halkın sevgisini kazandığını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından parkın açılış kurdelesi kesildi. Milletvekili Tezcan ve Başkan Atay, parkta oynayan çocuklarla ve vatandaşlarla sohbet etti, isteklerini dinledi.

Açılış törenine, CHP yöneticileri, belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.