Alıcık'tan esnafa destek çağrısı

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’ni (AYESOB) ziyaretinde yaptığı açıklamada, belediye başkanlarına, “Esnafımızın yanında olduğumuzu sözde değil, özde gösterelim” ifadesiyle seslendi.


MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, il ve ilçe yöneticileriyle birlikte AYESOB’u ziyaret ederek esnaf ve sanatkârların sorun ve taleplerini dinledi.

Birlik Başkanı Selahittin Çetindoğan ve oda başkanları tarafından karşılanan Alıcık, burada yaptığı açıklamada, Türkiye’de normalleşme sürecinin başladığını anımsattı.

Aydın’ın en az vaka görülen iller arasında bulunduğuna dikkati çeken Alıcık, “Biz parti olarak önce ülkem ve devletim sonra partim diyoruz. Biz bu ülkeyi karşılıksız sevdik diyoruz. Karşılıksız sevdiğimiz ülkemizde gerçekleri konuşabilmek lazım. Pandemi sürecinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bu konuda çok başarılı bir süreç geçirdi. Amerika’nın Fransa’ya giden maskeye, eldivenlere el koyduğu bir dönemde, ülkemizde endüstri meslek liseleri dezenfektan üretti, halk eğitim merkezleri maske üretti” dedi.

“MAKAMLAR KİMSEYE KALMIYOR”

Yaşanan sıkıntıların da olduğunu belirten Alıcık, “Elini taşın altına koymayan kimse bilemez. Yaşadığımız süreçler var. En çok sıkıntıyı yaşayanlar kahveciler, lokantacılar. Kendi aşımızı bulduğumuzda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin büyük devlet olduğunu göreceksiniz.

Buradan bir çağrı yapmak istiyorum. Samimi olmak, eleştiriye açık olmak lazım. Bu makamlar gelip geçici. Hiç kimseye kalmıyor. Ama Aydın tek. Aydın, bizim yaşadığımız memleket. Aydın’ın ferah noktada olması bizim için çok önemli” ifadelerini kullandı.

Devletin esnafı ve KOBİ’leri desteklediğini dile getiren Alıcık, “Hükümetimiz o kadar destek sağlıyor. O kadar para veriyor. Biz isteriz ki, yerel yöneticiler de yapsın. Yerel yöneticiler de esnafa katkı sağlasın. Hep beraber teşekkür edelim. Aydın’da il başkanı olduğumdan beri eleştirsem de çözüm önerilerini koyarak siyaset yapacağım demiştim. Kavga ederek siyaset yok” diye konuştu.

DENİZLİ’DEN ÖRNEK VERDİ

AK Partili Denizli Büyükşehir Belediyesi ile CHP’li Merkezefendi Belediyesi’nin bazı uygulamalarından örnekler veren Alıcık, Aydın Büyükşehir ve ilçe belediyelerine, “Esnafımızın yanında olduğumuzu sözde değil, özde gösterelim” ifadesiyle seslendi.

AYESOB Başkanı Çetindoğan ise hükümete, Büyükşehir Belediyesi’ne ve ilçe belediyelerine esnafa desteklerinden dolayı teşekkür etti.