Altuntaş: Adil bir seçim olsun

Aydın Barosu Başkan Adayı Rabia Altuntaş, “Demokratik ve adil bir seçim olsun ve bu sürecin sonunda kazanan Aydın Barosu, meslektaşlarımız olsun” dedi.


Aydın Barosu’nun 3 – 4 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek seçimli olağan genel kurulunda başkan adaylığını açıklayan Rabia Altuntaş, demokratik ve adil seçim vurgusunda bulundu.

Altuntaş, yaptığı açıklamada, “Aydın Baro Başkanlığına adaylığımla ilgili çıkarılan, belirli bir siyasi görüş veya Türkiye Barolar Birliği Başkanının olduğu yönündeki karalama ve iftiraya yönelik gerçek dışı beyanlar, çaresizliğin göstergesidir. Tamamen bu yola kendi hür irademle çıktığımı belirtir; bu mesnetsiz iddiaların gerçek olmadığını, somut olarak ortaya çıkaracak ayrıntılı açıklamayı yakında yapacağım” ifadelerini kullandı.

“KAZANAN BARO VE MESLEKTAŞLARIMIZ OLSUN”

Avukatların kutuplaştırılmaması gerektiğini kaydeden Altuntaş, “Yersiz gerginlikler yaratmayın lütfen. Yarım kalan projelerinizi ve neler yapmak istediğinizi anlatın. Demokratik, adil bir seçim olsun ve bu sürecin sonunda kazanan Aydın Barosu, meslektaşlarımız olsun” sözlerine yer verdi.