Amatör Spor Haftasında gençlere spor sevgisi aşılandı


Gençlere sporu sevdirmek ve kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak amacıyla Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan “Amatör Spor Haftası” etkinliklerinde bir hafta boyunca 60 branşta sportif aktiviteler yapıldı. 8-14 Ekim 2018 tarihleri arasında kutlanan Amatör Spor Haftasında gençlere spor sevgisi aşılandı.Bir hafta süren programın ardından Efeler Atatürk Kapalı spor Salonunda kapanış töreni gerçekleştirildi.

Amatör Spor Haftası kapanış törenine Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube ve İlçe Müdürleri, antrenörler, öğrenciler ve sporcular katıldı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan programda tekvando, jimnastik ve Halk oyunu gösterisi yapıldı.

Kapanış konuşmasında Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, günümüzde gençlerin ellerinden cep telefonu düşürmediğini, internetin başından ayrılmadığını ve hareketsiz bir gençliğin yetiştiğini vurgulayarak “8-14 Ekim 2018 tarihleri arasında Amatör Spor Haftasını kutluyoruz. Tek derdimiz ve sıkıntımız gençlerimizin amatör spora yönlendirilmesi. Türkiye’de toplam 60 branşta faaliyet yapılıyor. Bu faaliyetlerin tamamına ülkemizdeki, çocukların özellikle spor yapma çağındaki tüm vatandaşlarımızın katılmasını istiyoruz. Çocuklarımızı, gençlerimizi, büyüklerimizi de dahil olmak üzere, hem sağlık için hem de olimpik branşlarımız için spor tesislerimize bekliyoruz.” dedi.

Amatör Spor Haftası kapsamında farklı branşlarda düzenlenen turnuvalarda birinci olan takımlara ve sporculara, madalya ve kupaları Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Mikail Kavaklı ve İlçe Müdürleri tarafından takdim edildi.

ÖZEL MAÇIN GALİBİ ATATÜRK İŞ OKULU

Türkiye Erkekler Basketbol 2.lig A grubu takımlarından Efespor, Atatürk İş Okulu öğrencileriyle 10 dakikalık gösteri maçı yaptı. Gösteri maçının galibi Atatürk İş Okulu öğrencileri oldu. Atatürk İş Okulu öğrencileri Ege Bölge Birinciliği ve Türkiye 5’incilik kupasını Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir’in elinden aldı. Efespor Antrenörü Engin Vence Efespor formasını Ökkeş Demir’e hediye etti.