Atay, süt vaadini gerçekleştirdi

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, seçim öncesinde verdiği yoksul ailelere süt dağıtımı vaadini gerçekleştirdi. Belediyeyle ÖR – KOOP arasında imzalanan protokol kapsamında, günde 2 bin aileye süt dağıtılıyor.

Efeler Belediyesi’yle Nazilli ve Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi (ÖR – KOOP) arasında ‘Süt Projesi’ protokolü imzalandı. Sosyal belediyecilik projesi kapsamında, muhtarlar vasıtasıyla saptanan ve maddi durumu iyi olmayan 2 bin aileye, çocuklarına içirmeleri için süt dağıtımı yapıldığı bildirildi. Proje kapsamında, maddi durumu yetersiz ailelere, çocuklarının beslenme çantalarına koyabilmeleri için kumanya dağıtıldığı öğrenildi.

“SÖZ VERMİŞTİM”

Belediyede gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Başkan Mehmet Fatih Atay, “Seçimlerden önce söz vermiştim. Hayallerim var demiştim. Hayallerimin birisi de buydu. Bunu da gerçekleştirdik. İnanın, çok yüksek rakamlarla yapmıyoruz bunu. Sağ olsunlar, kâr bile etmiyorlar. Çok düşük bir rakama bunu sağladılar. Dağıtım ağımızda şu anda tam verimli durumda değiliz. Bunu geliştireceğiz. Sadece süt konusunda bize yardımcı olmuyorlar. Maddi durumu iyi olmayan ailelerin, çocuklarının beslenme çantalarına koyabilmeleri için kumanya desteği de veriyorlar” diye konuştu.

“HİÇBİR AYRIM GÖZETMİYORUZ”

Kentteki 2 bin aileye haftanın 5 günü süt dağıttıkları bilgisini veren Atay, “Muhtarlara sorarak ihtiyaç sahiplerini belirledik. Hiçbir siyasi ayrım gözetmeden bu kampanyayı gerçekleştiriyoruz. İnanın ki, çok duygulandım. Halkımıza yapılacak olan hizmete sahip çıkma konusunda duyarlı olan yöneticilere, başkanlara biraz hasret kaldığımızı düşünüyorum. Bu hasreti giderdiği için ÖR – KOOP’un başkanından işçisine kadar herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“BİZLERİ ÇOK MUTLU ETTİ”

ÖR – KOOP Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Önal da “Sayın Atay, fakir ailelere süt dağıtmak istediğini söyledi. Böyle bir oluşumda ÖR – KOOP gibi Aydın’ımızın kooperatifini düşünmesi bizleri çok mutlu etti. 1 Kasım itibarıyla bu işe başladık. Çok iyi yürüttüğümüzü düşünüyorum. Olumlu yönde geri dönüşler geliyor. ÖR – KOOP, bundan sonraki farklı oluşumlarda da Efeler Belediyemizle ve Sayın Başkanımızla beraber olacaktır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından imza kısmına geçildi. İmza törenine belediye yetkilileri ve ÖR – KOOP yöneticileri katıldı.