Atay: Sorunlar, 48 saat içinde çözülecek

Esnafla kahvaltıda buluşan Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, “Efe Masa adında bir sistem kuruyoruz. Vatandaşlarımız taleplerini buraya ileterek, 48 saat içinde sorunların çözüldüğünü görecekler” dedi.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, Kurtuluş Mahallesi 2017 sokakta esnafla kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Atay, ‘Efe Masa’ adında bir uygulamayı yaşama geçireceklerini belirterek, “Vatandaşlarımız taleplerini buraya ileterek, 48 saat içinde sorunların çözüldüğünü görecekler” dedi.

“TİTİZ DAVRANIYORUZ”

Kahvaltıya katılan tüm esnafa teşekkür eden Atay, “Seçimden önce, propagandada yaptığım konuşmaları tek tek yerine getiriyorum. Çünkü onlara, seçildiğim zaman her ay ya da her hafta bir sokakta esnafımızla birlikte kahvaltı yapacağımıza dair söz vermiştim. Bu sözümü yerine getirmek için, söylediğimiz her şeyi yapma konusunda ne kadar titiz davrandığımızı kamuoyuna göstermek için bu kahvaltıyı düzenledik. Sağ olsunlar, sorunlarını anlattılar. Bazı önemli sorunların olduğunu gördük” dedi.

Vatandaşın sorunlarına daha hızlı çözüm üretebilmek için yapılan çalışmalara değinen Atay, “Efe Masa adında bir sistem kuruyoruz. O sistem kurulduğunda vatandaşlarımız, bu sorunları bize iletmekten çok Efe Masa’ya ileterek 48 saat içinde sorunların çözüldüğünü görecekler” diye konuştu.

“MUTLULUK DUYUYORUM”

Bölgede faaliyet gösteren esnafın en büyük sorununun temizlikle ilgili olduğunu söyleyen Atay, “Onun yapıldığını görmekten mutlu olduklarını belirttiler. Belediyeye bir disiplin geldiğini söylediler. Belediyenin disiplin içinde hizmetine devam etmesinden mutlu olduklarını beyan ettiler. Bu benim için önemli. Benim yönetim tarzım açısından… Hani bazıları ‘sert’ diyor ya, sert olmaktan daha çok halkın isteklerini yapabilen bir yerel yönetimin başkanı olmaktan mutluluk duyuyorum” ifadelerini kullandı.

“5 MİLYON LİRA MASRAF ÇIKARDILAR”

Atay, Umurlu’da 1930’lu yıllarda kurulan ancak şimdilerde atıl durumda olan eski incir, zeytin ve sabun fabrikasıyla ilgili bir soruya ise “Vakıflar’a ait. Oraya gittik, çok masrafı var. 5 milyona yakın masraf çıkardılar. 5 milyona bizim arsamız var kendimiz kurarız fabrikayı. O nedenle orayı çok uygun bulmadık. Yeri verirlerse yapabiliriz. 5 milyon oraya yatıracağımıza ben 3 milyona kendim fabrika kurarım” sözleriyle yanıt verdi. Kahvaltıya, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, Efeler Belediye Başkan Yardımcısı Barış Altıntaş, Efeler Belediyesi’nin birim müdürleri ve vatandaşlar katıldı.