Güncel

Aydınlı öğrenciler mobilya fuarına katıldı

Aydın Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Mobilya ve İç Mekân Tasarımı öğrencilerinin ürettikleri ürünler İzmir’deki MODEKO Fuarı’nda görücüye çıktı.

Bu yıl İzmir’de otuz üçüncüsü gerçekleştirilen 2022 MODEKO Fuarı’na katılan tek okul Aydın Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. Okulun mobilya ve iç mekân tasarımı öğrencilerinin yaptığı ürünler büyük beğeni topladı. Okulun Orge firması ile imzaladığı 'Mesleki Eğitimde İş Birliği' protokolü çerçevesinde fabrikanın birimlerinde diğer iş ortamlarında kazandıkları becerilerini uygulamalı dersler ile birleştirerek ürettikleri mutfak, kapı, banyo dolabı, masa ve sıra gibi ürünler açılan stantta sergileniyor. 6 Mart 2022 tarihine kadar devam edecek fuara Türkiye’nin çeşitli illerinden sektör temsilcileri katılım sağladı.

ÖĞRENCİLERİN EL EMEĞİ OLAN ÜRÜNLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Uluslararası Mobilya Fuarında yer alan tek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olan okulumuz öğrencilerinin ürettikleri ürünler büyük beğeni topladı. Mimar Sinan MTAL öğrencilerinin ürettiği mutfak, kapı, banyo dolabı, masa ve sıra gibi mobilya ve iç mekân ürünleri uluslararası markaların yer aldığı stantlarda sergileniyor. 02 - 06 Mart arasında Fuar İzmir’de otuz üçüncüsü gerçekleştirilen uluslararası MODEKO 2022 fuarında stant açan Efeler Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz, öğrencilerimizin mesleki becerilerini geliştirirken yaptıkları birbirinden güzel mobilya ve iç mekân tasarım ürünlerini uluslararası fuarda sergileme imkânı buluyorlar. Okul-Sanayi işbirliğinin en güzel örneği olan bu çalışma fuarda açılan stant ile taçlandırılmıştır. Orge Grup Yapı Tasarım A.Ş. ile birlikte Uluslararası Mobilya Fuarında stant açan Efeler Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerimizin orta koyduğu mobilya ve iç mekân tasarım ürünleri ziyaretçiler tarafından büyük beğeni toplayarak ilgi odağı oldu”