Ayın Şoförü Ayhan İpekçi oldu

Efeler Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi’nce verilen ‘Ayın Şoförü’ ödülünün Ağustos ayındaki sahibi Ayhan İpekçi oldu. İpekçi’ye ödülünü AYESOB Başkanvekili Hasan Eyefçi verdi.

Efeler Şehiriçi Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi’nce verilen ‘Ayın Şoförü’ ödülü, 55 yaşındaki Ayhan İpekçi’ye verildi. İpekçi, ödülünü, Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AYESOB) Başkanvekili ve Aydın Tamirciler Odası Başkanı Hasan Eyefçi’den aldı.

Ödülün takdimi için kooperatifin Mimar Sinan Mahallesi’ndeki tesislerinde tören düzenlendi.

“AHİLİK KÜLTÜRÜNE UYALIM”

Kooperatif Başkanı Okan Yalçın, bu ay 48’inci ödülü verdiklerini belirterek, “Bu ayki ödülü alacak olan arkadaşımız 27 yıl sanayide esnaflık yapmış, 8 yıldan beri de aramızda olan Ayhan İpekçi abimiz. Bu ödülü almasındaki en önemli faktör biliyorsunuz, hem kendi içimizdeki kurallara uymaları hem de vatandaşlarımızdan bize şikâyet getirmemeleri. Bu konuda çok hassas oldukları için bu ödülü kendisine layık gördük. Bu hafta aynı zamanda Ahilik Haftası. Tüm esnafımızın Ahilik kültürüne uygun olarak çalışmasını özellikle rica ediyorum” dedi.

“ETLE TIRNAK GİBİYİZ”

Aydın Şoförler Odası Başkanı Semih Özmeriç de Ahilik Haftası’nın önemine değinerek, “Şoförlük mesleğinin tüm meslek gruplarıyla, tüm insanlarla ilişkisi var. Etle tırnak gibi olduğumuz araçların tamir edilmesi için sanayideki arkadaşlarımızla ilişkisi var. Tamirciler Odası Başkanımız, geçmişte tamircilikle uğraşan arkadaşımıza ödül verecek. Her iki mesleği de layıkıyla yapan Ayhan kardeşimizi tebrik ediyorum” diye konuştu.

“ZOR BİR MESLEK”

AYESOB Başkanvekili ve Aydın Tamirciler Odası Başkanı Hasan Eyefçi ise tamirci kökenli minibüs şoförü Ayhan İpekçi’ye ödülünü vermekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu bağlamda böyle bir şeyi düşündükleri için başkanlarıma teşekkür ediyorum. Ahilik Haftamızın son günü. Allah tekrarını nasip etsin. Şoförlük zor bir meslek. Bir eğitim, bir sanat gerektiriyor. Tamircilik de aynı şekilde. Yıllarda beraber çalıştığımız oda üyemiz Ayhan İpekçi’ye hatasız kazasız sürüşler diliyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Eyefçi, İpekçi’ye plaket ve çeyrek altından oluşan ödülünü takdim etti.