Aykut, başkanlıktan istifa etti

AK Parti Gençlik Kolları Aydın İl Başkanı Abdülhamid Burak Aykut, başkanlık görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Yaklaşık iki yıldır AK Parti Gençlik Kolları Aydın İl Başkanlığı görevini sürdüren Abdülhamid Burak Aykut, görevinden istifa etti.

İstifasını yazılı açıklamayla duyuran Aykut, 2008’den beri AK Parti Gençlik Kolları İl Yönetim Kurulu Üyeliği yaptığını hatırlatarak, 2018’in Mart ayından bu yana da başkanlık görevini sürdürdüğünü ifade etti.

“Uyuşturucu maddeyle yakalandığı” yönündeki iddiaların asılsız olduğunu aktaran Aykut, “İftiraların hukuki olarak takibi yapılmakta olup şahsıma yöneltilen bu iftiraların hizmetinde bulunmaktan onur duyduğum partime ve kutlu bildiğim bu davaya zerre zarar vermesine kesinlikle müsaade etmeyeceğimin bilinmesini isterim. Haklılığımın ortaya çıkacağına hem genel merkez yöneticilerimin hem de şahsımın inancı sonsuzdur ancak partimizin adını kullanarak şahsıma yakıştırılan iftiraların partimize zarar vermesini istemediğimden dolayı sürdürdüğüm AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevinden ayrılma kararı aldım. Partimize hizmet etmenin mevkii ve makamla olmadığını düşünüyor, her ne şart ve koşulda olursa olsun bize inanan ve güvenen arkadaşlarımızla mücadelemize devam edeceğimizin bilinmesini istiyorum. Bu süreçte başta Genel Merkezimiz olmak üzere, İl Başkanımız, milletvekillerimiz ve teşkilatımıza bize olan güven ve destekleri için teşekkür ediyorum” görüşlerini aktardı.