Büyükşehir, karikatür yarışması düzenleyecek

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi, belediye öncülüğünde ‘jeotermal’ temalı karikatür yarışması düzenlenmesini öngören gündem maddesini Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale etti.

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Ağustos ayı birinci toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun yönetiminde gerçekleşti. Yoklamayla başlayan toplantıda 10’u gündemde, 11’i ise ek gündemde olmak üzere toplam 21 madde görüşüldü. Söz konusu maddeler komisyonlara havale edildi. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nce ‘jeotermal’ temalı karikatür yarışması düzenlenmesine ilişkin madde de Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edildi. Meclis, Kuşadası Belediyesi’nin 2019 Mali Yılı Bütçesi’ne ek ödenek verilmesiyle ilgili hususun da Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevk edilmesini kararlaştırdı.

ATAMALARLA İLGİLİ BİLGİ VERİLDİ

Toplantıda belediyenin daire başkanlıklarına yapılan atamalar hakkında üyelere bilgi verildi. Bu kapsamda, Kent Tarihi ve Tanıtım Dairesi Başkanlığına Ercan Bozkurt’un, Makine İkmal, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığına Sinan Yamen’in, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığına Tahir Olçum’un, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığına ise Serap Şimşek’in atandığı bildirildi.

Başkan Çerçioğlu, toplantının ikinci oturumunun yarın saat 11.00’de yapılacağını kaydetti.