CHP'de Topuz üzüntüsü

CHP hükümetlerinde çeşitli bakanlık görevlerinde bulunan, 2002 – 2007 döneminde CHP Grup Başkanvekilliği yapan Ali Topuz’un vefatı, parti teşkilatlarında üzüntüye neden oldu.

CHP’nin ağır toplarından Ali Topuz’un vefatı parti teşkilatlarında üzüntüye neden oldu. 12 Eylül öncesinde Ecevit hükümetlerinde çeşitli bakanlık görevlerinde bulunan Topuz, 2002 – 2007 yılları arasında CHP TBMM Grup Başkanvekilliği görevini yürütmüştü. Beyin kanaması nedeniyle Şubat ayından beri tedavi gören Topuz, 87 yaşında hayata veda etti.

ÇALIŞMA ARKADAŞIYDILAR

Topuz’la birlikte geçmişte TBMM’de görev yapan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, sosyal medya hesaplarından taziye mesajı yayımladı. Çerçioğlu, “Türk siyasetinin önde gelen isimlerinden, kendisiyle çalışma imkânı bulduğum değerli büyüğümüz Ali Topuz’u kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyorum. Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

“YAŞAYAN BİR TARİHTİ”

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay da “Eski bakanlarımızdan, milletvekilimiz ve CHP Genel Sekreter Yardımcımız Ali Topuz'u kaybettik. Ailesine, yakınlarına ve tüm CHP'lilere başsağlığı diliyorum” görüşlerini aktardı. CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan ise twitter hesabından Sen hep bizim Ali abimizdin. Yaşayan koskoca bir tarihtin. Mekânın cennet olsun” mesajını paylaştı.

“DUAYEN SİYASETÇİ”

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır da “Duayen siyasetçi, önceki bakanımız ve İstanbul milletvekilimiz Ali Topuz’u kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabır dileriz. Başımız sağ olsun” diye konuştu. 22. Dönem CHP Aydın Milletvekili Mehmet Boztaş, CHP Aydın eski İl Başkanları Barkan Kalınomuz ve Bayram İnci de birer başsağlığı mesajı yayımladı.