CHP'de hedef genel iktidar

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, “Bundan önceki süreçte başarılı olan örgütümüz delege seçimleri ve kongre sürecini başarıyla tamamlayacaktır” diyerek, hedefin yereldeki başarıyı genele taşımak olduğunu vurguladı.


CHP Parti Meclisi Üyesi ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, partisinin 37. Olağan Kurultay sürecine ilişkin gazetemize özel açıklamalarda bulundu. 31 Mart yerel seçimlerinde CHP Aydın örgütünün önemli bir başarıya imza attığına dikkati çeken Tezcan, “Bundan önceki süreçte başarılı olan örgütümüz delege seçimleri ve kongre sürecini başarıyla tamamlayacaktır” yorumunu yaptı.

“BAŞARIYLA TAMAMLAYACAĞIZ”

CHP’de kongrelerin parti içi olgunluk anlayışı etrafında gerçekleştiğini, bunun Aydın’da da böyle olacağını ifade eden Tezcan, 31 Mart yerel seçimlerinde elde edilen sonucu anımsatarak, “Aydın’da CHP örgütümüz ve belediye başkanlarımız bu süreç içinde çok önemli başarıya imza attılar. Delege seçimleri, bizim parti içi yarış ve demokrasi kültürümüzün bir parçasıdır. Bundan önceki süreçte başarılı olan örgütümüz delege seçimleri ve kongre sürecini başarıyla tamamlayacaktır. Hepimiz Aydın’daki başarıyı Türkiye’ye yaymak için uğraş veriyoruz. CHP’yi genel seçimlerde ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde başarıya taşımak için bütün arkadaşlarımız cansiperane çalışıyorlar. Büyük bir istekle çalışmalar gerçekleştiriliyor. CHP’de kongreler her zaman parti içi olgunluk içinde geçer. Aydın’da da böyle geçer. Görev alacak arkadaşlarımız da bu bilinçle hareket edeceklerdir. Sürecin hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.