CHP'liler sandığa gidiyor

CHP’de olağan kongre süreci mahalle delegeliği seçimleriyle başlıyor. Efeler’in 12 mahallesindeki seçim takvimi netleşti. CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, birlik çağrısı yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) olağan kongre süreci mahalle delegeliği seçimleriyle başlıyor. Bu kapsamda, Aydın’ın en büyük ilçesi Efeler’deki 12 mahallenin delege seçim takvimi kesinleşti.

CHP Efeler İlçe Başkanı Polat Bora Mersin, yaptığı açıklamada, 12 mahalledeki takvimin netleştiğini hatırlatarak, geri kalan mahallelerdeki seçim takviminin önümüzdeki hafta yapılacak yönetim kurulu toplantısında belli olacağını söyledi. CHP’nin başını çektiği Millet İttifakı’nın yerel seçimlerden başarıyla çıktığını vurgulayan Mersin, “Önümüzde ilk etapta görülen genel seçimlerde CHP’yi iktidara taşımak için sadece ve sadece birliğe ihtiyacımız var. Bu bağlamda birlikte olabilmek için önümüzdeki ilk fırsat CHP kongreleri. Buralarda sağlayacağımız birlikle iktidar yürüyüşümüze devam edeceğiz” dedi.

İLK SEÇİM ADNAN MENDERES’TE

CHP Efeler İlçe Başkanlığı’ndan bildirilen takvime göre, delege seçimleri 15 Kasım Cumartesi günü Adnan Menderes Mahallesi’nden başlayacak. Takvimin açıklandığı tüm mahallelerde saat 13.00 ile 16.00 arasında gerçekleştirilecek delege seçimleri, Adnan Menderes Mahallesi’nde Kültür Merkezi’nde yapılacak. Aynı gün Nevzat Biçer Parkı’nda Hasanefendi Mahallasi’nin delege seçimleri gerçekleştirilecek. 18 Kasım’da Girne ve İstiklal mahallelerinin delege seçimleri yapılacak. Girne Mahallesi’ndeki seçimler Coşkun’un Kahvesi’nde, İstiklal Mahallesi’ndeki seçimler ise Fatih Pazar Yeri’nde yapılacak. 19 Kasım’da Mimar Sinan Mahallesi ve Orta Mahalle’deki CHP üyeleri mahalle delegelerini belirlemek üzere sandığa gidecek. Mimar Sinan Mahallesi üyeleri, Kemer Kapalı Pazar Yeri’nde, Orta Mahalle üyeleri ise Nevzat Biçer Parkı’nda oy kullanacak.

TABANIN İRADESİ SANDIĞA YANSIYACAK

20 Kasım’da ise Yedi Eylül ve Zafer mahallelerinde delege seçimi heyecanı yaşanacak. Yedi Eylül Mahallesi’ndeki partililer Fatih Pazar Yeri’nde, Zafer Mahallesi’ndeki partililer ise Nevzat Biçer Parkı’nda oy kullanacak. 21 Kasım’da Fatih ve Cumhuriyet mahallelerindeki, 22 Kasım’da ise Meşrutiyet ve Zeybek mahallelerindeki CHP üyeleri, delegeleri belirlemek üzere sandık başına gidecek. Fatih Mahallesi üyeleri pazar yerinde, Cumhuriyet Mahallesi üyeleri Nevzat Biçer Parkı’nda, Meşrutiyet Mahallesi üyeleri İsmet Sezgin Parkı’nda, Zeybek Mahallesi üyeleri ise Efeler Mahalle Muhtarlığı yanındaki Kültür Merkezi’nde oylarını kullanacak. Tüm mahallelerde birinci toplantıda çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantının bir sonraki gün aynı yerde saat 10.30 ile 12.00 saatleri arasında yapılacağı bildirildi.