Çamoğlu'ndan kültür merkezi talebi

Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Gurbet Çamoğlu, mahallenin kültür merkezi ve sportif tesise gereksinimi olduğunu belirterek, bu konuda çalışma yapılması için yerel yönetimlere çağrıda bulundu.

Efeler’in 4 kadın muhtarından biri olan Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Gurbet Çamoğlu, öncülük ettiği çalışmalar ve mahallenin ihtiyaçlarına ilişkin gazetemize açıklamalarda bulundu.

Göreve geldiği 31 Mart yerel seçimlerinden itibaren vatandaşla iç içe bir yönetim anlayışını benimsediğini kaydeden Çamoğlu, ihtiyaç sahibi vatandaşların taleplerinin karşılanabilmesi için çaba harcadıklarını dile getirdi. Kurban Bayramı’nda mahalledeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara et dağıttıklarını anlatan Çamoğlu, “İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız bizzat muhtarlıktan aldılar. Gelen hiçbir ihtiyaç sahibi vatandaşımızı boş çevirmedik. Bunların kayıtlarını tuttuk, bir dahakine daha kolay ulaşalım diye. Aza arkadaşlarımızla beraber yaptık. Diğer bayramlarda da devam ettirmek istiyoruz. İhtiyaç sahibi çocuklarımızın ayakkabı vesaire bayramlıklar konusunda da destek olduk” dedi.

Okulların açılmasının ardından Fatih Mahallesi Muhtarı Yıldız Karadaş Taşçıoğlu ile beraber hareket ederek ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye malzemesi temin ettiklerini aktaran Çamoğlu, sponsor olan hayırseverlere teşekkür etti.

“YEREL YÖNETİMLERDEN MEMNUNUZ”

Mahallenin gereksinimlerinden söz eden Çamoğlu, “Kadınlarımız, kendilerine yönelik yerlerin açılmasını talep ediyorlar. Belediyeye ait bir spor kompleksi olabilir. Kültürel faaliyetleri yapabilecekleri bir tesis istiyorlar. Efeler Belediyemizin Matematik Parkı projesi var. Bu projenin mahallemizde hayata geçirilmesi bekleniyor. Bundan dolayı çok mutluyuz. Bunun bir an önce yapılmasını istiyoruz. Yerel yönetimlerle uyumlu bir çalışma içerisindeyiz. Başkanlarımız özveriyle çalışıyor. Kendilerinden çok memnunuz. İyi bir diyalog içinde çalışırsak vatandaşa daha iyi hizmet sunmada başarılı oluruz. Umarım, daha güzel işlere imza atarız” ifadelerini kullandı.