Çetindoğan’dan kurallara uyun çağrısı

AYESOB Başkanı Selahittin Çetindoğan, 1 Haziran’da yeniden işbaşı yapacak esnaf ve sanatkârların koronavirüsle mücadele konusunda konulan kuralları uymasının önemine işaret etti.

Aydın Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (AYESOB) Başkanı Selahittin Çetindoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan normalleşme adımları kapsamında 1 Haziran itibarıyla faaliyetlerine devam edecek olan esnafa ‘kurallara uyun’ çağrısında bulundu.

Günlerdir dükkânı kapalı olan esnafın zor günler geçirdiğini anlatan Çetindoğan, “İşyerlerini buruk bir şekilde açıyoruz. . Zaman geldi Bağ – Kur, sigorta primlerimizi yatıramadık. Ama işyerlerimiz açılsın, tekerleklerimiz yavaş yavaş dönmeye başlasın inşallah. Benim bütün esnafım ve sanatkârımdan istediğim sosyal mesafeye uymaları, kurallara uymalarıdır. Hijyene de mutlaka dikkat edilmeli” dedi.

“İLK AŞAMADA ZOR”

Çetindoğan, ‘Bu karar esnafı rahatlatacak mı?’ sorusuna ise şu yanıtı verdi: “İlk zamanlarda zor. Aynı şeyi berber ve kuaförlerde yaşıyoruz. Ama bu mesele sadece Türkiye’nin, Aydın’ın meselesi değil. Bu, küresel bir mesele. İnşallah iyi şeyler olur diyoruz. İlk zamanlarda pek bir şey beklemiyoruz. Normal düzene döndükçe daha iyi olacak diye düşünüyorum.”