Dar gelirlilere konut müjdesi

AK Parti Aydın milletvekilleri Mustafa Savaş, Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) Aydın’da daha aktif olmasını istediklerini belirterek, kent merkezinde ve farklı ilçelerde yeni konutların yapılacağını bildirdi.

AK Parti Aydın milletvekilleri Mustafa Savaş ve Bekir Kuvvet Erim, TOKİ Başkanı Ömer Bulut’u makamında ziyaret ederek, Aydın’da yaşama geçirilmesi planlanan konut projeleriyle ilgili bilgi alışverişinde bulundu.

Milletvekili Savaş, yaptığı açıklamada, TOKİ’nin konut faaliyetlerinin 2002 sonrasında yoğunlaştığını aktardı. Bu kapsamda, Aydın’ın değişik yerlerinde de konutlar inşa edildiğini anımsatan Savaş, “Ancak biz, TOKİ’nin Aydın’da daha aktif olmasını istiyoruz. Bu yönde talep var. Çine’de bir proje başlatmıştık. Yeri tespit ettik ancak imardan dolayı hem Çine ve Büyükşehir Belediyesi’nden bir türlü sonuç alamadık. Bakanlığa geldi. Çine’deki TOKİ projesinin ihalesi bu yılsonunda yapılacak. Önümüzdeki yıl da inşaata başlanacak” dedi.

“SUNULAN İMKÂNLAR CAZİP”

TOKİ tarafından Aydın kent merkezinde de konutlar yapıldığını ifade eden Savaş, “Emekli ve dar gelirli vatandaşlarımızın ihtiyacı var. Biz de bu kapsamda hazine arazilerini tespit ettik. TOKİ Başkanımıza bildirdik. Sayın Başkan da yetkilileri görevlendirdi. Yetkililer, Aydın’a gelerek arazileri yerinde görecekler. TOKİ’nin dar gelirli ve emekli vatandaşlarımıza sunduğu imkânlar cazip. Özellikle Efeler ve Nazilli’de TOKİ konutları olacak. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza konut edindirmeye çalışıyoruz” diye konuştu.

“KARACASU’YU DA EKLEDİK”

Karacasu Belediye Başkanı Zeki İnal’ın kendisini aradığını söyleyen Savaş, “Belediyeye ait bir arazi varmış. Oraya da TOKİ istiyorlar. Belgeleri göndermelerini istedik. Karacasu’yu da bu kapsama aldık. İlçesinde ihtiyacı olan belediye başkanlarımız bize ulaşabilir. Öncelik büyük ilçelerde. Diğer ilçelerimizden gelen talepleri de yerine getirmek için çalışacağız” ifadelerini kullandı.