Demirci, mazbatasını aldı

12 Temmuz’daki kongrede İYİ Parti Aydın İl Başkanı seçilen Süleyman Demirci, mazbatasını aldı. Dünü unutarak geleceğe bakacaklarını belirten Demirci, “Millet İttifakı’na sonuna kadar sahip çıkacağız” dedi.


12 Temmuz Pazar günü gerçekleştirilen İYİ Parti Aydın 2. Olağan İl Kongresi’nde İl Başkanı seçilen Süleyman Demirci, mazbatasını aldı.

Yönetimi ve kalabalık bir partili grubu eşliğinde İl Seçim Kurulu’na gelen Demirci, mazbatasını aldıktan sonra kendisini bekleyen kalabalığa seslendi. 12 Temmuz’da 3 adayın yarıştığı, adrenalini yüksek ve kaybedeni olmayan bir kongre gerçekleştirdiklerini kaydeden Demirci, emeklerinden dolayı eski İl Başkanı Cemal Sarı ve ekip arkadaşlarına teşekkür ederek, “Bilindiği gibi kongremiz sonucunda İYİ Parti Aydın İl Başkanlığı görevi bize verildi. Arkadaşlarımız, demokratik haklarını kullanarak itirazlarını yaptılar. Bu itiraz, dün itibarıyla reddedildi. Bugün uzun süredir parti içinde yaptığımız demokratik mücadele sonucunda hakkımız olan mazbatayı aldık. Ülkemiz, Aydın’ımız ve partimiz için hayırlı olsun. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

“Bu andan itibaren dünü unutarak geleceğe bakacağız” diyen Demirci, “Parti içi barışı sağlamak için gerekli adımları derhal atacağız. Tek bir arkadaşımın gönül kırıklığı yaşamasına gönlüm razı değil. yepyeni, inançlı, dinamik, nitelikli ve vizyon sahibi kadrolarla yerel ve genel siyasette iktidara yönelmek istiyoruz” diye konuştu.

“TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Demirci, “İYİ Parti Aydın Teşkilatı’nda kardeşlik ve disiplin hâkim olacaktır. Bunun dışına çıkan kim olursa olsun dışlanacaktır. Bu konuda bana lütfen güvenin. Belirtmek istediğim bir husus da, İYİ Parti Aydın, Millet İttifakı’na sonuna kadar sahip çıkacaktır. Ancak aksayan kısımların giderilmesini de beklemek bizim hakkımızdır. Bunun takipçisi olacağız. İYİ Parti, yüreği vatan sevgisiyle dolu cesur yürekli kardeşlerimizin kurduğu birinci ligde şampiyonluğa oynamak isteyen bir partidir” görüşlerini aktardı.

Sözlerini, “Yolumuz Genel Başkanımız Meral Akşener’in yoludur. Başka yol bilmeyiz” diyerek tamamlayan Demirci, partililerle toplu fotoğraf çekildi.