Efeler'den otizm merkezi atağı

Efeler Belediye Meclisi, Yedi Eylül Mahallesi’ndeki park alanına otizm merkezi kurulmasını öngören İmar Komisyonu raporunu oy birliğiyle kabul etti.

Efeler Belediye Meclisi’nin Aralık ayı ikinci toplantısı Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın başkanlığında yapıldı. Yoklamayla başlayan toplantıda komisyonlardan genel kurula havale edilen 10 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Bu kapsamda, Yedi Eylül Mahallesi’ndeki park alanına otizm merkezi kurulmasını öngören İmar Komisyonu raporu oy birliğiyle kabul edildi.

ÜCRET TARİFESİ BELİRLENDİ

Meclis, belediyece yeniden düzenlenen Nevzat Biçer Konferans ve Nikah Salonu’nun kullanım ücretlerini belirleyen Plan ve Bütçe Komisyonu raporuna da onay verdi. Gelir Ücret Tarifesinde yapılan değişikliğe göre, ücret tarifesi şöyle: Hafta için mesai saatleri KDV hariç 338 lira 98 kuruş, hafta sonu KDV hariç 423 lira 73 kuruş, bayram ve resmi tatiller KDV hariç 466 lira 10 kuruş. Toplantıda, Meşrutiyet Mahallesi’nde bisiklet yolu yapılması amaçlı imar planı değişikliğiyle ilgili İmar Komisyonu raporu da kabul edildi.

ESKİ MİNİBÜS GARAJI ALANI

Gündemin tamamlanmasının ardından söz alan AK Parti Grup Sözcüsü İsmail Hakkı Eser, Zafer Meydanı’ndaki eski minibüs garajı arazisindeki son durumu sordu. Eser’e yanıt veren Atay, bedelsiz tahsisin iptaline ilişkin düzenlemenin gelecek aya ertelendiğini anımsatarak, “Gelecek toplantıda geniş bir bilgi vereceğiz. İşin hassasiyetini bildiğimiz için bir yanlış anlaşılmaya meydan vermek istemiyoruz” dedi.

Bir sonraki toplantı, 2 Ocak’ta yapılacak.