Efeler'e 249 milyonluk bütçe

Efeler Belediye Meclisi, 249 milyon 900 bin TL olarak belirlenen 2020 yılı bütçesini oy birliğiyle kabul etti. Başkan Mehmet Fatih Atay, üyelere, gösterdikleri güven dolayısıyla teşekkür etti.

Efeler Belediye Meclisi’nin Ekim ayı ikinci toplantısı Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın başkanlığında yapıldı. Komisyonlardan genel kurula havale edilen 7 gündem maddesinin görüşülerek karara bağlandığı toplantıda, 249 milyon 900 bin Türk Lirası olarak belirlenen, 2020 yılı bütçesi de oy birliğiyle kabul edildi.

“İNANCIMIZ TAM”

Bütçenin tümü ve maddeleri üzerindeki oylamalar, isim okunması suretiyle yapıldı. Bütçenin Meclis’ten geçmesinin ardından söz alan MHP’li Mustafa Tolan, oy birliğiyle kabul edilen bütçenin Efeler Belediyesi’ne ve ilçe halkına hayırlı olmasını diledi. Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Duygu Göğde’nin belirttiği eksikliklerin giderileceğini umduklarını aktaran Tolan, bütçenin verimli olarak uygulanacağına inançlarının tam olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın parti ayrımı gözetmeksizin 30 büyükşehir belediye başkanıyla yaptığı toplantıya atıfta bulunan Tolan, AK Parti Milletvekili Mustafa Savaş’ın birlik çağrısı sonrası, konuya olumlu yaklaşan siyasetçilere, iş insanlarına ve üniversite rektörlüğüne teşekkür etti.

“HİÇ ENDİŞE ETMEYİN”

CHP’li Ahmet Kızılkaya da bütçeye verdiği destekten dolayı MHP Grubu’na teşekkür ederek, “Aynı desteği, kendilerinden ve partilerinden biyolojik arıtma tesisinin yer tahsisi konusunda da bekliyorum. Birlik ve beraberlik içinde olmamızı diliyorum” diye konuştu.

Başkan Atay da bütçeye desteklerinden dolayı üyelere teşekkür ederek, “Bu bütçe, Efeler halkının ortak bütçesi. Kuruşuna kadar hesabını sorarak çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Hiç endişe etmeyin. Güveniniz için teşekkür ederim. Bütçenin Efeler halkına hayırlı olmasını diliyorum” açıklamasında bulundu.

PERFORMANS PROGRAMINA ONAY

2019 yılı Gelir Ücret Tarifesinde Efeler Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi (EFESEM) tarafından verilecek hizmetlerin yapılması için çeşitli kalemlerin eklenmesiyle ilgili Plan ve Bütçe Komisyonu raporunu da oy birliğiyle kabul eden Meclis, 2020 yılı Performans Programı hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu raporuna da vize verdi.

LOGO YARIŞMASI İÇİN KOMİSYON

Logo yarışmasıyla ilgili siyasi parti gruplarının temsilcilerinden oluşan komisyonda ise Başkan Atay’la birlikte, CHP’den Arzu Akbulut Aksünger’in, İYİ Parti’den Turgay Akgüller’in, MHP’den ise Mehmet Biçer’in görev alması kararlaştırıldı. Oluşturulan komisyonun önümüzdeki günlerde toplantı yapacağı öğrenildi.