Spor

Efeler’e kupayı getirmek istiyoruz

Çiğli Belediyespor’a karşı 3 – 2’lik galibiyetin ardından final maçına çıkacak olan Efeler 09 Spor Futbol Kulübü (SFK) Teknik Direktörü Erman Kırmızı, “Efeler’e kupayı getirmek istiyoruz” dedi


Burdur’da, Çiğli Belediyespor’a karşı 3 – 2’lik galibiyet elde ederek, Bolvadin Termalspor’la finale çıkacak olan Efeler 09 SFK’nın Teknik Direktörü Erman Kırmızı ile Takım Kaptanı Selçuk Yıldırım ve İkinci Kaptan Sabutay Alper Bayülken, Yeni Kıroba’ya özel açıklamalarda bulundu.

Teknik Direktör Erman Kırmızı, “Bu tarz maçlar zor maçlar. Buraya gelen tüm takımlar iyi takımlar. Hepsi de gruplarında şampiyon olmuş takımlar. Bunun dışında çocuklar çok iyi mücadele ettiler. Oyun bitti, bir ara geri geldi. Bireysel hatalardan birkaç pozisyon verdik ama sonunda kazanmasını bildik. Oyuncularımızın hepsini tebrik ediyorum. Bolvadin maçı final. Finalin senaryosu farklı olur. Biz de o senaryoyu yazıp Aydın’a, Efeler’e o kupayı getirmek istiyoruz” dedi.

Takım Kaptanı Selçuk Yıldırım ise “Final maçının zorlu geçeceğini biliyoruz. Çiğli maçı da öyle oldu. Zor olacağını biliyorduk. Ama kazanmasını bildik. Şimdi önümüzde bir maç kaldı. Ona da en iyi şekilde konsantre olup istediğimiz kupayı ve şampiyonluğu alıp şehrimize döneceğiz. Ortam iyi şu anda. Gereken her şey yapıldı. İnşallah bu maçın üstesinden gelip, şampiyonluğu yaşayacağız” değerlendirmesini yaptı.

“AYDIN’I TEMSİL EDİYORUZ”

Çiğli Belediyespor’la oynadıkları maçın Play - Off’un ilk maçı olduğunu hatırlatan İkinci Kaptan Sabutay Alper Bayülken de “İnanmıştık kazanmak için. İyi de başladık, güzel de bitti. Bizi desteklemek için gelen binlerce taraftara teşekkür ederiz. Gelemeyip kalbi bizimle olan taraftarlara da teşekkür ederiz. Biz burada sadece Efelerspor değil, Aydın’ı temsil ediyoruz. Bolvadin maçını da kazanıp tüm Aydın’a bu şampiyonluğu armağan etmek istiyoruz. Umarım iyi olur, hep beraber mutlu bir şekilde döneriz” diye konuştu.

Kırmızı, Yıldırım ve Bayülken, desteklerinden dolayı Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay’a teşekkür etti.