Efespor, minik taraftarlarıyla buluştu

Türkiye Erkekler Basketbol 2. Lig'de mücadele eden Efespor, her maç kendisini yalnız bırakmayan ve tezahüratlarıyla büyük moral desteğinde bulunan dezavantajlı öğrencileri okullarında ziyaret etti. Efespor Antrenörü Engin Vence, ligde şampiyon oldukları zaman ilk önce Kocagür İlkokuluna gideceklerinin sözünü miniklere verdi.Aydın’ın Efeler İlçesine bağlı Kocagür İlkokulu ve Ortaokulu’nda okuyan öğrenciler, Efespor basketbol takımının kendi evinde yapmış olduğu maçları izleyip sporculara tezahüratlarıyla destek veriyor. Minik taraftarın ilgisi ve tezahüratları sayesinde sporcular, yüksek moralle maça çıkıyor. Kocagür İlkokulu Müdürü Zafer Çelik ve Mahalle Muhtarı Orhan Akrancı, sporcuları karşıladı. Öğrencilerle birlikte öğle yemeği yiyen sporcular daha sonra okulu gezdi.

Kocagör İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret eden Efespor, miniklerle eğlenceli vakit geçirip basketbol oynadı. Öğrenciler, Efespor için hazırlamış oldukları marşı okudu. Amatör repçiler şarkı söyledi. Daha sonra mikrofonu alan minik öğrenciler türkü söyleyip Efespor takımındaki basketbolculara soru sordu.

Bir öğrencinin “Bu sene şampiyon olmayı düşünüyor musunuz?” sorusu üzerine Efespor Antrenörü Engin Vence, “Bizim bulunduğumuz ligde şampiyon olmak o kadar kolay bir şey değil. Eğer şampiyon olursak söz veriyorum ilk önce buraya geleceğiz. Kutlamayı burada yapacağız” dedi.

Efespor Antrenörü Engin Vence, il geneli spor branşlarında düzenlenen yarışlarda dereceye giren öğrencilere madalya ve kupalarını verdi.

Minik taraftarlarının her maçta kendilerini desteklediklerini ifade eden Efespor Antrenörü Engin Vence, “Şimdi biz Aydın’ı ikinci ligde basketbolda temsil eden tek takımıyız. Tabi sadece görevimiz sahada Aydın’ı temsil etmek değil. Bize destek veren kardeşlerimizle beraber olup, onları spora teşvik etmek için biz bu ziyaretleri yapıyoruz. Kocagür’den de bize her maçımızda desteğe gelen bu kardeşlerimizin yanına gelip onlarla beraber vakit geçirip onları tekrar maçlarımıza davet etmek için geldik.” dedi.

Sporcu Tremayne Ceyhan Tippins, öğrencilerin maçlarda bağırarak çok iyi destek verip kendilerini gaza getirdiğini kaydetti.

Miniklerin büyük hayranlık duyduğu sporculardan Ali Berkan Özçiftçi ise, “Bu çocuklar bizim her maçımıza geliyorlar. İnanılmaz tatlılar ve onları çok seviyoruz. Bizi maçlarda yalnız bırakmayan minik taraftarımızı ziyarete geldik. Onların mutlu etmek istedik. Bilgisayarlarında dahi kendi fotoğraflarımı koymuşlar çok hoşuma gitti” dedi.