Engel tanımayan yazarın yüzünü güldürdüler

AK Parti Efeler İlçe Başkanlığı, burnuyla bilgisayar kullanarak kitap yazan Mustafa Erol’a kitaplık hediye ederek, hastalığı nedeniyle el ve ayaklarını kullanamayan genç adamın yüzünü güldürdü.

Efeler’de yaşayan ve ‘serebral palsi’ hastalığı nedeniyle ellerini ve ayaklarını kullanamadığı için burnuyla kullandığı bilgisayarda kitap yazan Mustafa Erol’a 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde anlamlı bir armağan aldı. AK Parti Efeler İlçe Başkanı Çağatay Gülaştı, 38 yaşındaki Mustafa Erol’a geçmişte verdiği sözü tutarak kitaplık hediye etti. Engelli yazarı daha önce AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’la birlikte ziyaret ettiğini anımsatan Gülaştı, “Bu ziyaret esnasında kitaplarını dolapta istiflenmiş olarak gördüm ve kendisine kitaplık sözü vermiştim. Mesleği marangozluk olan İlçe Başkan Yardımcımız Coşkun Cankaya, kitaplığı elleriyle yapmış. Bizler de Mustafa Erol’u evinde ziyaret ederek, hediyesini takdim ettik” değerlendirmesinde bulundu.

24 aylık ilçe başkanlığı döneminin en güzel, en huzurlu ve en duygu yüklü günlerinden birini yaşadığını kaydeden Gülaştı, “Daha fazla mücadele, daha fazla sevgi, daha fazla insan” dedi.