Erim'den şehir hastanesi açıklaması

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, Aydın Şehir Hastanesi’yle ilgili, “Mart ayına kadar hastanenin proje ihalesi yapılacak. Seneye bu zamanlar da inşaat ihalesinin yapılması için çaba göstereceğiz” dedi.

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, partisinin il başkanlığında ‘nöbetçi milletvekili’ olarak vatandaşların taleplerini dinledi. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Erim, Aydın’da hayata geçirilmesi planlanan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Aydın – Denizli Otoyolu ihalesinin yeniden yapılacağını aktaran Erim, “Adliye sarayı inşaatının şu anda projeleri çiziliyor. Önümüzdeki günlerde, yılbaşından önce taslak çizimleri görebileceğiz. İnşallah 2020 yılı içerisinde adliye sarayının temelini atmaya çalışacağız. Şehir hastanesinin Mart ayına kadar proje ihalesi yapılacak. Bu ihale 4 – 5 ay sürüyor. Seneye bu zamanlar da inşaat ihalesinin yapılması için çaba gösteriyoruz. 800 yataklı hastane ve 150 yataklı fizik tedavi merkeziyle toplamda 950 yataklı bir sağlık tesisi olması öngörülüyor.

HAVAALANI İÇİN GÖRÜŞTÜLER

Çıldır Havaalanı’nın tarifeli uçuşlara açılması konusunda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’la görüştüklerini dile getiren Erim, “Köşk – Tire yolu iyileştirilecek. Nazilli – Beydağ yolları iyileştirecek. Demiryolu duble yapılacak. Hedefimiz hızlı tren. Onun için Çamlık’ta tünel yapılacak. Onun projesi hazır, 8 kilometrelik. Çine’ye 35 kilometrelik demiryolu yapılacak. Organize Sera Bölgesi’nin yer tespiti yapıldı, 700 dönüm. Şu anda tapu tescil işlemleri yapılıyor. Serbest bölgenin fizibiliteleri bitti” diye konuştu.

“DAHA İYİ OLACAK”

2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçesi’nin Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki müzakerelerinin tamamlandığını belirten Erim, “Bütçede geçen yıllara göre büyüme var. Aşırı borçlanma yok. İnşallah 2020, 2019 ve 2018’e göre daha iyi olacak” ifadelerini kullandı.