Gülaştı'dan iyilik çağrısı

13 Kasım Dünya İyilik Günü nedeniyle açıklama yapan AK Parti Efeler İlçe Başkanı Çağatay Gülaştı, “İyilik; güzel bir geleceğe dair ümitlerimizi besleyen can suyudur. Hadi, bir iyilik yap; hava, su, toprak yani dünya temizlensin” dedi.

AK Parti Efeler İlçe Başkanı Çağatay Gülaştı, 13 Kasım Dünya İyilik Günü nedeniyle yazılı açıklama yaptı.

Gülaştı, açıklamasında, “İnsanoğlu tarih sahnesinde var olduğundan beri iyilik ve kötülük daima bir mücadele içinde olmuştur. Yeryüzü kaostan düzene, çatışmadan sükûna ancak merhamet sayesinde kavuşabilmiştir. İyiler; tarihe adını altın harfle yazdırırken, kötülerden geriye hiçbir değeri olmayan kötülük kalmıştır. İyilik dediğimiz şey aslında insanoğlunun yaşamında kendini gerçekleştirmesinin en mükemmel yoludur. Bizler de hayatımızda kötülüklerin ve zalimlerin karşısında dimdik durarak üstat Sezai Karakoç’un da dediği gibi ‘Bu dünyada olup bitenin olup bitmemiş olması için ne yapıyorsun?’ sorusunu cesurca kendimize sorabilmeliyiz. Çünkü zalimleri güçlendiren tek şey iyilerin susmasıdır” ifadelerini kullandı.

“İYİLİK CAN SUYUDUR”

“İyilik yapmak Kaf dağının ardına ulaşmak gibi imkansıza talip olmak demek değildir” diyen Gülaştı, “Bir çocuğun başını okşamak, bir düşeni kaldırmak, bir hayvana su vermek, bir ihtiyarla göz göze gelmek yani ruhları birbirine yakınlaştırmak gibi yanı başımızdadır. Tebessümü dahi sadakadan sayan yüce bir dinin mensuplarıyız. Birbirimizden bir tebessümü, hâl hatır sormayı bile esirgeyen bir topluma dönüştük. Bunun nedenleri üzerinde uzun uzun düşünmeliyiz. Sosyal devlet yaklaşımını daima yaşatmalı, sosyal sorumluluk projelerini desteklemeli, STK ve dernekleri aktif bir şekilde çalışmaya insanlara hizmet etmeye yönlendirmeliyiz. İyilik; hiçbir karşılık beklemeden yürekten kopup gelendir. İyilik; güzel bir geleceğe dair ümitlerimizi besleyen can suyudur. Hadi, bir iyilik yap; hava, su, toprak yani dünya temizlensin. Bir iyilik yap ki; geleceğe dair ümitlerin yenilensin. Bir iyilik yap ki; hayat defterinde hataya dair ne varsa silinsin” değerlendirmesinde bulundu.